Aktualności

01 kwietnia 2017 18:35 | Aktualności

FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO „PANGEA” Z UDZIAŁEM UCZNIA Z ZESPOŁU SZKÓŁ IM. T.KOŚCIUSZKI W ŁOBZIE.

 

 

 

 

3 marca 2017roku 14 uczniów naszej szkoły przystąpiło do pierwszego etapu  konkursu matematycznego „PANGEA”. Patronem merytorycznym konkursu jest Grupa Uczelni Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad 120 000 uczniów z 5 000 szkół.

 

Organizowany jest  on w dwóch etapach: etap szkolny koordynowany jest w szkołach przez nauczycieli przedmiotu i  etap finałowy gdzie  najlepszych uczniów zaprasza się  do Warszawy i Wrocławia.  Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji uczniów.

 

W etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali  zadania o różnym stopniu trudności ( za błędną odpowiedź otrzymywało się punkty ujemne).Na konkursie nie wolno używać kalkulatorów ani innych pomocy naukowych. Trzeba się więc wykazać obszerną wiedzą matematyczną, logicznym myśleniem  i biegłym liczeniem w pamięci. Najlepsi uczniowie w kraju zostają zaproszeni do finału konkursu.

 

Nasz uczeń Dawid Kamiński (klasa 2a LO-profil mat.fiz.) otrzymał takie zaproszenie od Kapituły Konkursu „PANGEA” i powalczy o tytuł laureata 10 kwietnia we Wrocławiu.

 

Dawid jest ambitnym,  inteligentnym, odpowiedzialnym  młodym człowiekiem , który swoja przyszłość wiąże z matematyką . Intensywnie przygotowuje się do finału konkursu budząc się i zasypiając  z zagadnieniami „królowej nauki”.

 

wp_20170324_14_25_38_pro.jpg

 

Tegoroczna wiosna przywitała Dawida pasmem matematycznych sukcesów-oprócz zaproszenia na finał konkursu „Pangea” uzyskał on 3 miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Maks Matematyczny”. W tym samym konkursie jego starszy kolega Mateusz Gunera z klasy 3a LO(profil mat.-fiz.) uzyskał pierwsze miejsce  w województwie.

 

Przed nami podróż do historycznej stolicy Dolnego Śląska-adrenalina matematycznej rywalizacji!!!

 

Jestem z Dawida bardzo dumna i wiem, że we Wrocławiu powalczy z najlepszymi matematykami  jak równy z równym !!!

 

Nauczycielka matematyki w Zespole Szkół  im.T.Kościuszki w Łobzie

Mirosława Parzygnat

Przeczytano: 422 razy. Wydrukuj|Do góry