Aktualności

02 kwietnia 2017 14:22 | Aktualności

ŚWIĘTO PATRONA

 

 

 

 

24 marca (piątek) uczniowie Zespołu Szkół w Łobzie uczestniczyli w apelu z okazji Święta Szkoły i Dnia Patrona – Tadeusza Kościuszki. Impreza była wyjątkowa, ponieważ wpisywała się w obchody uchwalonego przez sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Kościuszkowskiego i dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki.

 

Uroczystość została przygotowana przez Ryszarda Krzęćkę i Roberta Jaremkę. Szczególne podziękowania należą się Patrycji Szwarczewskiej z kl.1a za przygotowanie chóru, który wykonał  utwór pt. Krakowiak Kościuszki. Patrycja wraz z członkami zespołu The Voice of Silence (Mateusz Nowicki        i Artur Hnat) przedstawiła również adaptację piosenki pt. Tu wszędzie jest moja ojczyzna. Wspólnie z Pauliną Karaś zaśpiewała także utwór pt. Biały Krzyż. Wiersze o patronie szkoły deklamowały: Magda Kowalińska i Alicja Stępińska. Całość apelu poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Szymon Martula przy pomocy Oskara Drapsy.

 

Pod koniec uroczystości pani dyrektor Jolanta Manowiec wręczyła dyplomy a pan Ryszard Krzęćko nagrody za uczestnictwo w konkursach pn. Łobez – gród pełen tajemnic i Łobez jest piękny.  Ze słodkich nagród cieszyli się również zwycięzcy gier i zabaw sportowych, które odbyły się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Dniu Samorządności – 21 marca.

 

Ryszard Krzęćko, nauczyciel historii

Przeczytano: 629 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: