Aktualności

25 kwietnia 2017 15:22 | Aktualności

NIEMIECKI INACZEJ – LEKCJE OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW

 

 

 

 

Dobrą okazją do zaproszenia uczniów z łobeskiego gimnazjum do Zespołu Szkół im. T. Kościuszki okazała się wystawa plakatów z Instytutu Goethego z Warszawy. Seria plakatów pomocnych w nauce języka niemieckiego, która nosi tytuł „Jugend heute” – „Młodzież dzisiaj”, obejmuje sześć plakatów. Każdy ma inny temat: muzyka, transport, komunikacja, zakupy, ekologia i sport. Wszystkie hasła dotyczą dzisiejszej młodzieży w Polsce, ale również w Niemczech, więc są uniwersalne. Na plakatach można zobaczyć temat, motto i piktogramy związane z danym zagadnieniem.

 

Nauczycielka języka niemieckiego – Agnieszka Rutkowska, przeprowadziła lekcje otwarte dla klasy 3e i 3c, które odwiedziły nasza szkołę pod opieką nauczycielki gimnazjum, p. Joanny Janickiej - Lont. Młodzież z lekką obawą, ale i z zaciekawieniem, rozpoczęła lekcje z nieznaną jej germanistką. Po krótkim teście o kolorach rozpoczął się szybki „rajd” – Rallye - po wszystkich sześciu plakatach. Najważniejsza była komunikacja – zrozumienie poleceń, znalezienie informacji na plakatach, odczytanie rozwiązań i wyrażenie własnego zdania. Ułatwieniem była praca w grupach, bo co dwie głowy, to nie jedna.

 

Mamy nadzieję, że niecodzienna lekcja niemieckiego zachęci młodzież do wyboru naszej szkoły i uczestniczenia w zajęciach języka niemieckiego. Ten język jest drugim językiem obcym nowożytnym nauczanym w liceum i technikum. Poznają go także uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej (od września 2017 - szkoły branżowej).

 

Agnieszka Rutkowska, nauczycielka j. niemieckiego

w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

Przeczytano: 464 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: