Aktualności

04 maja 2017 22:07 | Aktualności

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS… cz. I

     

 

 

 

Trzy lub cztery lata temu przekroczyli progi Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie jako pierwszoklasiści z nadzieją otrzymania świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej. 28 kwietnia 2017 r., bogatsi w wiedzę, nowe umiejętności i doświadczenia przyszli po raz ostatni do szkoły jako jej uczniowie. Bo wszystko, co się zaczyna, ma też swój koniec. Dla 50 uczniów LO i 26 TZ było to radosne zakończenie ważnego rozdziału w życiu, bo otrzymali upragniony dokument, ale i smutne, bo nastąpił czas pożegnania się z nauczycielami i młodszymi kolegami, z miejscem, w którym mogli realizować swoje pasje, w którym rodziły się przyjaźnie i pierwsze miłości.

 

W tym ważnym dniu towarzyszyli abiturientom goście: Starosta Łobeski Paweł Marek, wicestarosta Grażyna Karpowicz, dyr. Wydziału Oświaty i Kultury Teresa Łań, przew. Komisji Oświaty Józef Drozdowski, dyr. ZSG w Łobzie Mirosław Łowkiet, wicedyrektor ZSP w Radowie Małym Jerzy Urban, rodzice oraz cała społeczność szkoły.

 

Pani dyrektor podsumowała w ciepłych słowach 3 i 4 – letni pobyt w szkole tegorocznych abiturientów, podziękowała za udział w konkursach, zawodach, imprezach. Zadeklarowała, że „niezależnie od tego, jaką drogę wybierzecie: dalszą edukację, pracę, życie rodzinne – będziemy ciepło o Was myśleć,  będziemy Wam kibicować, będziemy z Was dumni, jeżeli będziecie dobrymi studentami, dobrymi pracownikami i przede wszystkim dobrymi ludźmi”, i dała wskazówkę na przyszłość: „Wierzcie w to, że możecie wszystko, że świat stoi przed Wami otworem, że nie jesteście od kogokolwiek gorsi (…). Nie zachłyśnijcie się dorosłością, bo dorosłość to nie jest używanie bez umiaru uciech tego świata, ale umiejętne i mądre wybieranie z niego tego, co dobre i właściwe”. Na koniec złożyła życzenia realizacji planów i osiągnięcia pełnej satysfakcji z obranej drogi życiowej.

 

Z życzeniami do abiturientów zwrócił się także pan Starosta, który wręczył najpierw Nagrody Starosty najlepszym uczniom: Krzysztofowi Afeltowiczowi (LO), Aleksandrze Włodarz (LO) i Magdalenie Cerkaskiej (TZ), a następnie nagrodę „Zdobądź prawo jazdy” uczniom, którzy oprócz uzyskania bardzo dobrych i dobrych wyników w nauce wykazali się szczególnym zaangażowaniem na rzecz szkoły i środowiska: Paulinie Karaś, Krzysztofowi Afeltowiczowi, Mateuszowi Gunerze, Magdalenie Cerkaskiej, Annie Kruczyńskiej, Laurze Deuter i Paulinie Smolarek.

 

Pani dyrektor wręczyła nagrody, dyplomy pamiątkowe i medale uczniom, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem (rodzice otrzymali listy gratulacyjne), zdobywali wysokie miejsca w rywalizacji ogólnopolskiej i wojewódzkiej. Czworgu radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej zostały przekazane pamiątki z podziękowaniem od pana Burmistrza Piotra Ćwikły  i przew. RM Bogdana Góreckiego.

 

Piękną uroczystość pożegnalną przygotowali młodsi uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki Rutkowskiej. Były piosenki, upominki, zabawna scenka kulinarna prezentująca naturę ucznia i wystąpienie kolegi, którego największym marzeniem jest bycie w przyszłości dyrektorem naszej szkoły. Wzruszająco, słowem, piosenką i kwiatami, pożegnali się ze wszystkimi abiturienci – niektórym z nich i nauczycielom zwilgotniały oczy.

 

Uroczystość zakończyły ostatnie spotkania z wychowawcami (A. Chuchro, E. Łukasik i M. Łukasikiem), zdjęcia klasowe i wspólne zdjęcie zrobione z drona. A od 4 maja zaczyna się maraton maturalny. Powodzenia…

 

 

 

Lista nagrodzonych abiturientów LO i TZ


NAGRODY STAROSTY ZA WYNIKI W NAUCE:

 1. Afeltowicz Krzysztof  
 2. Włodarz Aleksandra
 3. Cerkaska Magdalena

NAGRODA STAROSTY PN. „ZDOBĄDŹ PRAWO JAZDY”

LO

 1. Karaś Paulina
 2. Afeltowicz Krzysztof
 3. Gunera Mateusz

TZ

 1. Cerkaska Magdalena
 2. Kruczyńska Anna
 3. Deuter Laura
 4. Smolarek Paulina

ŚWIADECTWA Z WYRÓŻNIENIEM I LISTY GRATULACYJNE

 1. Afeltowicz Krzysztof
 2. Włodarz Aleksandra
 3. Łokietek Przemysław
 4. Zieliński Łukasz
 5. Wąsowicz Michalina
 6. Cerkaska Magdalena
 7. Kruczyńska Anna

STYPENDIA SZKOLNE ZA NAUKĘ (średnia ocen 5,0 i wyższa uzyskana w II półroczu):

 1. Afeltowicz Krzysztof
 2. Włodarz Aleksandra

UCZNIOWIE NAGRODZENI ZA INNE OSIĄGNIĘCIA:

 1. Gunera Mateusz
 2. Szkudlarek Mateusz
 3. Karaś Paulina
 4. Afeltowicz Krzysztof
 5. Kondratowicz Martyna
 6. Rómmel Karolina
 7. Bejm Patrycja
 8. Cerkaska Magdalena
 9. Włodarz Aleksandra

 

 

 

UCZNIOWIE NAGRODZENI ZA WYNIKI SPORTOWE UZYSKANE W LATACH  2013 – 2017

LO

 1. Gunera Mateusz
 2. Książczyk Paweł
 3. Zieliński Łukasz
 4. Dobrowolski Bartosz
 5. Gałan Kacper
 6. Rozpędowski Filip
 7. Urbański Dawid
 8. Smoliński Marcel
 9. Wątroba Mateusz
 10. Wargocki Rafał
 11. Walczak Dawid
 12. Szczypułkowska Milena
 13. Buryj Elwira

TZ

 1. Deuter Laura
 2. Piszcz Marta
 3. Smolarek Paulina
 4. Kubowicz Sara
 5. Gryczak Grzegorz
 6. Kubacki Remigiusz
 7. Dubicki Łukasz

 

MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA (nagrody ufundowane przez gminę)

 1. Rozpędowski Filip
 2. Batorewicz Daniela
 3. Walczak Dawid
 4. Romejko Zuzanna

 

POCZTY SZTANDAROWE (dyplomy pamiątkowe)

Gałan Kacper, Cichosz Krystian, Włodarz Aleksandra, Karaś Paulina, Bejm Patrycja, Dobrzaniecka Julia

 

Foto: Zbigniew Szymanek

Przeczytano: 748 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: