Aktualności

04 maja 2017 22:51 | Aktualności

GIMNAZJALISTO – ZACZNIJ NOWY ROK SZKOLNY Z NAMI! cz. I

 

 

 

 

W ostatni piątek kwietnia w progach naszej szkoły mieliśmy okazję gościć gimnazjalistów z Łobza, Radowa oraz Węgorzyna. W czasie Dnia Otwartego Szkoły młodsi uczniowie przekonali się, że nauka może sprawiać przyjemność oraz mieli możliwość poznania oferty Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie.

 

O godzinie 11:30 w sali gimnastycznej pani dyrektor Jolanta Manowiec i Starosta Łobeski Paweł Marek przywitali przyszłych licealistów, techników i uczniów szkoły branżowej oraz przekazali cenne rady dotyczące wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Po projekcji filmu o Zespole Szkół w Łobzie odbył się pokaz musztry zaprezentowany przez klasę mundurową. Po części teoretycznej nadszedł czas na część praktyczną! Gimnazjaliści mieli możliwość zwiedzenia szkoły, obejrzenia m.in. pracowni przedmiotowych, zawodowych, siłowni, szatni. Nauczyciele i uczniowie zaangażowani w organizację tego dnia przygotowali dla nich wiele atrakcji. W pracowniach odbywały się prezentacje poszczególnych kierunków i zawodów, w których można się uczyć w naszej szkole.

 

Młodsi koledzy sprawdzili swoją wiedzę o słynnych cytatach filmowych w pracowni humanistycznej. Ponadto mieli niepowtarzalną okazję do zdecydowania, której z trzech greckich boginek przyznać złote jabłko Parysa w czasie inscenizacji scenki napisanej i przedstawionej przez uczniów klasy 1a. W sali informatycznej natomiast odbyła się prawdziwa sesja zdjęciowa. Uczniowie byli mile zaskoczeni, że mogą pozować z takimi „osobistościami” jak Tadeusz Kościuszko (w przebraniu Michał Stefanowski) oraz Miss Polski Nastolatek Ziemi Pomorskiej 2016 - Sandrą Kondracką.

 

Ścielenie łóżka rano oraz nakrycie do stołu to już nie problem dla gimnazjalistów, ponieważ koleżanki uczące się w zawodzie technik hotelarstwa zaprezentowały, jak prawidłowo powinno się wykonywać te czynności. Swoją wiedzę o Łobzie uczniowie mogli poszerzyć podczas quizu w pracowni historycznej. Przyszli uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej sprawdzili również swoje umiejętności w cięciu rur czy gwintowaniu w pracowni technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Profil biologiczny zaprezentował swoją działalność dziennikarską w gazecie ekologicznej oraz różnorodne działania podejmowane przez szkolne koło LOP. Rozbieranie rozrusznika czy czesanie fryzur to przysłowiowa bułka z masłem dla uczniów, którzy odwiedzili pracownię szkoły branżowej.

 

Licealiści z profilu matematyczno-fizycznego przeprowadzili symulację reaktora jądrowego oraz zbadali zjawiska optyczne. Gimnazjaliści obejrzeli także krótką prezentację dotyczącą osiągnięć matematycznych, innowacji pedagogicznych i projektów, które realizowane są w naszej szkole. Następnie rozwiązywali interaktywny quiz matematyczny m.in. o podziale czekolady, o odmierzaniu jednego litra wody przy użyciu baniek 3- i 5-litrowych, zmagali się z zagadkami logicznymi i rebusami rysunkowymi. Licealiści przedstawili także listę nowych zawodów związanych z profilem matematycznym, zaprezentowali sylwetki ludzi sukcesu - matematyków, ich zarobki i majątki, którymi zarządzają. Moc wrażeń zapewnili gimnazjalistom również uczniowie w pracowni chemicznej. Młodsi koledzy mieli okazję zobaczyć, jak powstaje chemiczny wąż faraona, jak rozpuścić styropian w acetonie oraz jak przyrządzić pastę dla słonia. Prawda, że brzmi interesująco?

 

Dziękujemy gimnazjalistom za mile spędzony czas, za aktywny udział w prezentacjach, konkursach i pokazach. Uczniom, którzy staną przed trudnym wyborem szkoły średniej, życzymy powodzenia. Mamy nadzieję, że 1 września ponownie zobaczymy się w naszej szkole.


Gabriela Prygiel, uczennica kl. 1a LO

w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

Przeczytano: 890 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: