Aktualności

04 maja 2017 23:28 | Aktualności

O DNIU PAMIĘTNY ...

 

 

 

 

3 maja to data ważna dla Polski i Polaków. Słowami Roty „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” rozpoczęła się w kościele NSPJ w Łobzie jakże ważna uroczystość - 226. rocznica uchwalenia Konstytucji.

 

„W tym roku było bardziej refleksyjnie, poważnie i dostojnie” - tak mówili wierni, którzy obejrzeli słowno-muzyczny montaż w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie, przygotowany przez panie Barbarę Król i Mirosławę Parzygnat. Każdy z zebranych mógł choć na chwilę zadumać się przy strofach wierszy lub zanucić piękne majowe piosenki, zaśpiewane przez Partycję i jej koleżanki z klasy, jak również tegoroczną maturzystkę Martynę, czy też niezawodną Orkiestrą Dętą z Łobeskiego Domu Kultury. Całość inscenizacji zakończył wiersz „Kto ty jesteś?” w wykonaniu Bartka i Marcela, ucznia piątej klasy SP nr 1 w Łobzie.

 

Dziękujemy naszej młodzieży (Martynie Kondratowicz, Bartłomiejowi Szczypińskiemu, Aleksandrze Ochnio, Marcelinie Ćwikle, Julii Sagan, Aleksandrze Daniel, Szymonowi Martuli, Gabrieli Prygiel, Natalii Kościukiewicz, Dawidowi Kamińskiemu, Partycji Szwarczewskiej, Klaudii Urbańskiej, Zuzannie Rozpędowskiej, Magdzie Kowalińskiej, Ewie Musielskiej, Żanecie Maduń i Marcelemu Demce) za czas poświęcony mieszkańcom Łobza w czasie majówki i postawę godną naśladowania. Jak co roku uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej pokazali, że pamiętają o tym, co ważne w historii Polski.  

 

Barbara Król, nauczycielka Zespołu Szkół w Łobzie

Przeczytano: 521 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: