Aktualności

27 maja 2017 20:56 | Aktualności

BIBLIOBOXXA PARTNERSTWA ODRA W ŁOBZIE

 

 

 

 

Przed budynkiem naszej szkoły stanie nietypowa biblioteczka. W ramach projektu „Die Nachhaltige BücherboXX” powstała biblioteka uliczna BiblioBoXX Partnerstwa Odra, która w niezwykły sposób łączy idee zrównoważonego rozwoju, recyklingu i bookcrossingu. Motywem do jej utworzenia była okrągła X rocznica podpisania Partnerstwa Odra, obchodzona w roku 2016.

 

To wyjątkowa inicjatywa o zasięgu międzynarodowym, która polega na przekształcaniu starych, nieczynnych budek telefonicznych w biblioteczki miejskie. Celem projektu jest propagowanie idei zrównoważonego rozwoju, recyklingu i ekologii, integracja polsko-niemiecka, poznanie kultury niemieckiej i wzbogacenie umiejętności językowych oraz zawodowych, ale przede wszystkim promocja czytelnictwa i idei „bookcrossingu”. W swym założeniu BiblioBoXX Partnerstwa Odra ma status wędrowny: 20.03.2017 r. biblioteczka została zainaugurowana w berlińskiej Robert-Jungk-Schule; 20.04.2017 r. rezydowała przy Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie. Obecnie od 21 kwietnia 2017 r. biblioteczka znajduje się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Następnym przystankiem będzie Łobez.

 

Już 31 maja (środa) o godzinie 12:00 na skwerze przy rondzie im. gen. W. Andersa nastąpi uroczyste otwarcie BiblioBoXXa Partnerstwa Odra z udziałem gości z Niemiec i Polski. Przewidywany czas postoju biblioteczki w naszym mieście to 31.05.2017 – 30.06.2017 r.

 

W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów do zachęcamy do korzystania z tej ulicznej małej biblioteki.  Mamy nadzieję, że wiele osób postanowi być z nami w tym dniu, a nawet przekaże przeczytane już książki do BiblioBoXX-a, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym, wyznaczonym do tego, miejscu. Każdy może również przyjść i wziąć za darmo książkę do domu, a po jej przeczytaniu, przekazać ją dalej, zgodnie z zasadą bookcrossingu.

 

Renata Schmidt, doradca zawodowy

Przeczytano: 429 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: