Aktualności

06 czerwca 2017 14:16 | Aktualności

II EDUKACYJNY MARSZ NA ORIENTACJĘ ZAKOŃCZONY SUKCESEM!

 

 

 

 

2 czerwca o 8.30 na zaproszenie organizatorów, Bożeny Kordyl, Joanny Nikołajczyk i Macieja Kopryny, drużyny uczniów stawiły się w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie na oficjalne otwarcie II Edukacyjnego Marszu na Orientację. Przybyli gimnazjaliści z Łobza, Węgorzyna, Dobrej, Radowa Małego, wychowankowie ŚHP w Łobzie oraz trzy drużyny z naszego liceum i technikum.

 

Po wykonaniu pierwszego zadania polegającego na rozwiązaniu testu ekologicznego drużyny wyposażone w mapkę i kartę odpowiedzi w dziesięciominutowych odstępach ruszyły na trasę. Zadania były różne, łatwe i bardziej wymagające. Jedne wymagały sprawności fizycznej, inne wiedzy i  umiejętności analizowania tekstu, ale wszyscy uczestnicy świetnie sobie poradzili. Zobaczcie sami. Zdjęcia pokazują, że wykonywanie zadań i pokonywanie trasy również zintegrowało młodzież i dostarczyło jej wiele zabawy.  Metą była Polana Jahna, gdzie przeprowadzone zostały konkurencje sportowe. Dodatkowymi atrakcjami stały się pogadanka strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej w Łobzie na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, przeciąganie liny oraz „akcja z wodą”. Na wszystkich czekały kiełbaski z ogniska i drobny poczęstunek.

 

Celem marszu na orientację było propagowanie turystyki i aktywnych form spędzania czasu wolnego, poznawanie historii i walorów przyrodniczych Ziemi Łobeskiej, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, integracja młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu łobeskiego oraz połączenie dobrej zabawy z nauką. Uważamy, że wszystkie te cele zostały osiągnięte. Potwierdzają to także uśmiechnięte twarze uczniów oraz bardzo pozytywne opinie opiekunów i uczestników.

 

Sponsorami nagród byli Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie, Starostwo Powiatowe w Łobzie, Gmina Łobez, Nadleśnictwo w Łobzie. Poczęstunek dofinansowała pani dyrektor Zespołu Szkół Jolanta Manowiec. Pan starosta Paweł Marek, burmistrz Łobza Piotr Ćwikła i przedstawiciel nadleśnictwa pan Paweł Puziarski osobiście wręczyli nagrody i pogratulowali zwycięzcom. Dziękujemy strażakom i sponsorom, bo dzięki nim każdy uczestnik marszu został nagrodzony i doceniony.

 

Impreza zakończyła się sukcesem, uczniowie zadowoleni, uśmiechnięci i zaangażowani.  Już mamy deklaracje, że w przyszłym roku wszyscy chętnie stawią się na starcie III Edukacyjnego Marszu na Orientację.

 

W imieniu organizatorów

Joanna Nikołajczyk

Przeczytano: 651 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: