Szymon Fojna - Absolwent

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Szymon Fojna jest uczniem klasy 3 LO,  przewodniczącym  RSU i jednocześnie ciekawą osobowością. Już w pierwszym roku nauki w naszej szkole odniósł ogromny sukces, kiedy to społeczność szkolna powierzyła mu obowiązki przewodniczącego RSU. Nie pełniąc jeszcze tej funkcji, dał się poznać jako niezastąpiony organizator i prowadzący imprezy szkolne w trakcie Dnia Samorządności Szkolnej w 2014 r. To właśnie na tej imprezie doceniono jego pomysłowość, swobodę i obycie ze sceną oraz mikrofonem, umiejętność pracy z ludźmi w różnym wieku, jego talent muzyczny, umiejętności techniczne i logistyczne. Od tego czasu jest prowadzącym szkolne apele, festyny integracyjne i inne imprezy szkolne. Szymon prowadził także podsumowanie projektów przedmiotowych i międzyprzedmiotowych. Jest pomysłodawcą wielu imprez o zasięgu klasowym i ogólnoszkolnym, np. mikołajki, walentynki. Cieszy się zaufaniem rówieśników, którzy liczą się z jego zdaniem i doceniają jego umiejętności. Ma dystans do siebie oraz duże poczucie humoru. Wcielanie się w rolę kupidyna, Baracka  Obamy, kobiety i wielu innych postaci nie stanowi dla niego najmniejszego problemu. 

 

Szymon potrafi grać na gitarze, śpiewa, jest dobrym obserwatorem i umiejętności te potrafił połączyć tworząc młodzieżowy zespół Cookie Boys. Wspólnie z kolegami stworzyli muzykę, tekst oraz teledysk na temat liczby Pi oraz rodzinnej miejscowości. Muzyka sprawia mu przyjemność. Czerpie radość z jej słuchania, tworzenia oraz prezentowania innym. Od kilku lat prowadzi bale karnawałowe oraz imprezy okolicznościowe dla uczniów szkół podstawowych.

 

Kamera go inspiruje, a programy związane z obróbką zdjęć i filmów nie stanowią dla niego żadnych tajemnic. To jego pasja. Założony wspólnie z kuzynem kanał na youtube traktuje jako przygodę i zabawę. Mimo że nie do końca traktuje to poważnie, nie rezygnuje z jakości. Cały czas czyta na temat obróbki zdjęć, technik kręcenia ujęć,  montażu materiału i szkoli się w tej dziedzinie. Być może w przyszłości będzie zajmował się tym zawodowo. Potwierdzeniem tych umiejętności mogą być filmy  promujące naszą szkołę przygotowane na potrzeby giełdy edukacyjnej oraz konkursu MEN pt. „Książki naszych marzeń”,  których był  pomysłodawcą i realizatorem.

 

Swoje umiejętności matematyczne porównuje z rówieśnikami biorąc udział w konkursach matematycznych. W tym roku szkolnym brał udział w organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński XV Zachodniopomorskim Konkursie Matematycznym „WEKTOR 2015”, obejmującym zagadnienia z działu „Liczby zespolone”, wykraczającego poza podstawę programową szkoły ponadgimnazjalnej.