Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie
https://zslobez.pl

21 lutego 2018 10:43 | Aktualności

PASJA RÓWNA SIĘ PROFESJONALIZM

 

 

 

 

W środę, 14 lutego 2018 roku, odbyła się kolejna wycieczka zawodoznawcza w ramach projektu Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu łobeskiego. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 1A Technikum Zawodowego.

 

Technicy hotelarstwa pod opieką p. Ewy Łukasik udali się do hotelu Novotel**** oraz hotelu Ibis**.  Z kulisami pracy w tym zawodzie zapoznała młodzież pani Anna Kaźmierczak, asystentka dyrektora z 16-letnim stażem pracy.  Na własne oczy uczniowie mogli zobaczyć różnice między hotelem cztero- i dwugwiazdkowym, odwiedzić pokoje o różnych standardach, pomieszczenia pomocnicze (basen, recepcję, salę konferencyjną), a także restaurację i bar.

 

W tym samym czasie grupa techników informatyków przebywała w szczecińskiej siedzibie firmy Asseco Data Systems (znanej między innymi ze sponsorowania polskich zespołów sportowych, np. drużyny koszykówki Asseco Gdynia czy siatkarskiej Asseco Resovia Rzeszów. Dzisiaj to jedna z największych firm IT w Europie i znaczący gracz na rynkach światowych. Pan Marcin Szulga - dyrektor szczecińskiego oddziału Asseco Data Systems, w bardzo interesujący sposób wprowadził naszych informatyków w świat nowoczesnych technologii IT dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie mogli zajrzeć do biur, w których obecność osób niewtajemniczonych jest zabroniona, a wykonywana praca objęta tajemnicą firmową. Bardzo pouczające były również bezpośrednie rozmowy (a nawet dyskusje) z pracującymi w zakładzie specjalistami. Wielkie poruszenie wywołało spotkanie z dwoma młodymi chłopakami, którzy pracę w firmie Asseco zaczęli jeszcze jako uczniowie jednego ze szczecińskich techników informatycznych! Trzeba przyznać, że spotkanie zrobiło na młodzieży wielkie wrażenie, a profesjonalizm i pasja, z jaką opowiadano o „pracy przyszłości” to doskonały wstęp do podejmowania właściwych życiowych i zawodowych decyzji. Oby takich doświadczeń było jak najwięcej!

 

Po wizytach zawodoznawczych wszyscy uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni do hotelu Novotel na pyszny obiad, po którym ruszyli w powrotną drogę.

 

Marcin Łukasik, wychowawca klasy 1AT

Zdjęcia: