Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie
https://zslobez.pl

13 czerwca 2018 14:15 | Aktualności

II SPARTAKIADA ,,7” POWIATÓW – ŁOBEZ 2018

 

 

 

 

W dniach 28-30 maja br. odbyła się w Łobzie już  II Spartakiada „7” Powiatów – sportowe i integracyjne święto, w którym uczestniczyły delegacje z Powiatu Brzezińskiego, Gołdapskiego oraz Powiatu Węgorzewskiego. Gospodarzem tegorocznych rozgrywek był Powiat Łobeski.

W poniedziałek, 28 maja 2018r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Łobzie, po oficjalnym otwarciu spartakiady rozpoczęła się sportowa rywalizacja młodzieży w piłce siatkowej oraz tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie reprezentowali:

a/ drużyna dziewcząt:

b/ drużyna chłopców:

Trenerami i opiekunami naszych drużyn byli: Ewa Łukasik i Mariusz Włodarz.

Po sześciu godzinach sportowych zmagań, wielu trudach i po ogromnych emocjach turniej dobiegł końca. We wtorek 29 maja 2018r. późnym popołudniem w „Młynie nad Starą Regą” w Tarnowie odbyła się uroczystość podsumowująca sportową rywalizację.  Sędzia główny zawodów – p. Jan Michalczyszyn ogłosił wyniki zmagań.

Nasi reprezentanci zajęli odpowiednio:

- IV miejsce w tenisie stołowym dziewcząt,

- III miejsce w tenisie stołowym (mixt),

- IV miejsce w piłce siatkowej chłopców,

- V miejsce w piłce siatkowej dziewcząt.

Poza tym dokonano również wyróżnień indywidualnych. Najlepszym rozgrywającym w całym turnieju został uczeń klasy 1a – Grzegorz Latocha.

Starostowo Powiatowe w Łobzie uhonorowało uczestników imprezy upominkami w postaci medali, pucharów i statuetek.

 

Oprócz części sportowej młodzież czterech powiatów miała okazję integrować się również poza boiskiem biorąc udział w kolacji połączonej z dyskoteką w Chacie Grilowej w Tarnowie. We wtorek 29 maja młodzież wraz z opiekunami udała się autokarami do Kołobrzegu, gdzie po krótkim zwiedzaniu miasta wzięła udział w rejsie statkiem po Morzu Bałtyckim.

 

Ewa Łukasik, Mariusz Włodarz

Zdjęcia: