Aktualności

19 października 2016 22:07 | Aktualności

Z APARATEM W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY W ŁOBZIE

 

 

 

 

12.10.2016r. Młodzi fotografowie z  „Koła Fotograficznego” razem z opiekunem koła, odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Łobzie. Wizyta miała na celu spędzenie czasu z osobami niepełnosprawnymi oraz wykonanie im zdjęć, podczas ich pracy i zabawy. Wykonane  fotografie wezmą udział w konkursie fotograficznym pn. „Zrozumieć niepełnosprawność”.

 

Nasi nowi modele przyjęli i traktowali nas jak rodzinę. Sesja zdjęciowa była dla nich dużym przeżyciem,  bardzo radosnym, dotąd niespotykanym doświadczeniem. Uczestnicy nie bali się stanąć przed obiektywem, ba! Nie mogli doczekać się na swoją kolej! Swoją niewymuszoną naturalnością sprawili, że zdjęcia wyszły bardzo spontanicznie, naturalnie i jakby… były do nas uśmiechnięte.

 

Podczas wizyty mieliśmy okazję porozmawiać z uczestnikami, przyjrzeć się ich pracy i funkcji w ŚDS. Zorganizowaliśmy im także zawody sportowe, które sprawiły im wiele radości.

 

Osoby przebywające w ŚDS są w mniejszym lub większym stopniu upośledzone, jednak można się z nimi komunikować i dogadywać. Są to osoby miłe, sympatyczne i co najważniejsze – szczęśliwe mimo swojej choroby. Spędzone tam chwile były dla mnie bardzo miłe, pełne śmiechu i radości. Po wyjściu z budynku uśmiech nie znikał z mojej twarzy na długo.

 

Dziękujemy kierownikowi ŚDS, Pani Monice Smulskiej za miłe przyjęcie oraz inicjatorom odwiedzin: Pani Bożenie Kordyl i Panu Jarosławowi Rudnickiemu.

 

Marcin Majchrzak, kl Ib LO

 

 

 

Zdjęcia: M. Cerkaska, M. Majchrzak, G. Prygiel oraz J. Rudnicki

 

 

Przeczytano: 920 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: