Aktualności

30 listopada 2016 20:05 | Aktualności

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PRZEMKIEM KOSSAKOWSKIM

 

 

 

 

W ciągu ostatnich dwudziestu lat tradycją w naszej szkole były turystyczne podboje Europy. Młodzież wielokrotnie uczestniczyła w rowerowych wycieczkach na duńską wyspę Bornholm, a w mniejszych grupach podziwialiśmy najpiękniejsze zakątki Polski i Europy. Nadszedł czas abyśmy przystąpili do realizacji kolejnych celów i kontynuowali dobre praktyki.


Aby poszerzyć swoje horyzonty, poznawać nowe miejsca i ciekawych ludzi udaliśmy się razem z Kołem Fotograficznym w piątek 25 listopada do Ińska na spotkanie z Przemysławem Kossakowskim. Jest on znany przede wszystkim jako podróżnik, swego rodzaju odkrywca, człowiek od zadań specjalnych, zwolennik kontaktu bezpośredniego i pracy w terenie. Biuro redakcji nie jest jego naturalnym środowiskiem. Pojawia się tam gdzie trzeba porozmawiać z ludźmi, którzy patrzą na rzeczywistość w sposób odmienny od ogólnie przyjętego. Wielbiciel malarstwa flamandzkiego, boksu, baletu i polskiego hip hopu. W chwilach wolnych zajmuje się grafiką i rysunkiem.


W telewizji TTV współtworzył cykle programów takie jak:

  • Kossakowski szósty zmysł – program zajmujący się zjawiskami z szeroko pojętej medycyny niekonwencjonalnej. Od szamanizmu przez magię ludową po bioenergoterapię. 
  • Kossakowski Inicjacja – eksperyment telewizyjny wykorzystujący elementy dziennikarstwa wcieleniowego. Prowadzący program wchodzi w sytuacje, które teoretycznie mogą przytrafić się każdemu, albo większości z nas. 
  • Kossakowski Nieoczywiste – program jak sama nazwa wskazuje zajmujący się inną stroną świata. Ideą projektu było ukazanie miejsc które nasuwają każdemu pewne, najczęściej oczywiste skojarzenia, aby następnie pokazać je z bardzo nieoczywistej strony.
 

Dwie godziny opowieści wygłaszanych z ogromną pasją zrobiły na słuchaczach piorunujące wrażenie.

Cóż, natchnieni różnymi spostrzeżeniami, pytaniami i pomysłami przystępujemy więc w tym roku szkolnym do przygotowania kolejnej, szkolnej wyprawy krajoznawczo – turystycznej. Tym razem wyruszamy do… niebawem zdradzimy szczegóły.

 

 

Marcin Łukasik

 

Foto: Marcin Majchrzak, Jarosław Rudnicki.

 

Przeczytano: 658 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: