Aktualności

04 października 2017 10:00 | Aktualności

SUKCES MATEMATYCZNY UCZNIÓW Z ZESPOŁU SZKÓŁ IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOBZIE

 

 

 

 

Kolejny raz nasi uczniowie udowadniają, że w  konkursach matematycznych rywalizujemy z innymi szkołami  ponadgimnazjalnymi w kraju jak równy z równym!


27 września 2017 roku dwie drużyny z Zespołu Szkół im.T.Kościuszki w Łobzie przystąpiły do pierwszego etapu  V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Mat@ando.

 

LO reprezentowali :Sandra Kobylska ,Natalia Kościukiewicz i Dawid Kamiński-uczniowie klasy 3a(profil mat.fiz), a TZ: Klaudia Odej, Kacper Czarnota z klasy 3A i Jakub Zawada z klasy 4A.

 

Celem konkursu jest m.in. ocena kompetencji matematycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych w kraju, a także rozwijanie myślenia abstrakcyjnego i rozumowania oraz popularyzacja nauczania matematyki w oparciu o TIK. Punktuje się poprawność rozwiązania zadań i czas ich przeliczania. Uczniowie pracują w trzyosobowych zespołach i nie mogą korzystać z żadnych pomocy naukowych i urządzeń elektronicznych. Są zdani na  swoją wiedzę , umiejętności i współpracę drużyny.

 

W poprzednim roku szkolnym  zaczęliśmy przygotowywać się do tego konkursu( pracowaliśmy na platformie internetowej z bazą rozmaitych zadań matematycznych).Od początku września tego roku szkolnego spotykaliśmy się na zajęciach koła matematycznego i rozwiązywaliśmy zadania w wyżej wymienionych zespołach.

 

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że drużyna z LO -Sandra Kobylska ,Natalia Kościukiewicz i Dawid Kamiński -zakwalifikowała się do Finału Konkursu!

 

Na ponad 140 liceów z całego kraju zajęliśmy 9 miejsce z wynikiem 93pkt/100pkt i znaleźliśmy się w dwudziestce najlepszych liceów w Polsce zaproszonych do udziału w Finale Konkursu , który odbędzie  się 18 października w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

 

Podczas tej uroczystości zaplanowano spotkania z przedstawicielami świata nauki, prezentacje oraz wykłady i warsztaty popularyzujące matematykę.

 img_20170920_102216.jpg

Przed nami kolejne dwa tygodnie intensywnych przygotowań –do maksymalnego wyniku zabrakło nam 7%-każdy dzień intensywnego liczenia pozwala nam wierzyć, że na Śląsk pojedziemy zmierzyć się z najlepszymi matematykami w kraju! Trzymajcie za nas kciuki!!!Mamy nadzieję, że w tym roku organizatorzy  nie będą nas pytać –„gdzie na mapie leży nasz Łobez”, bo jest on tak samo ważny w tym konkursie jak Warszawa, Kraków, Szczecin, czy inne miasto naszego kraju!

 

Jestem bardzo dumna z moich uczniów!!!Gratuluję im i ich Rodzicom sukcesu , a przy okazji zbliżającego się Święta DEN traktuję to osiągnięcie jak prezent dla mnie, który utwierdza mnie w przekonaniu , że to co robię ma sens-dziękuję! Powodzenia DRUŻYNO!!!

 

nauczycielka matematyki w Zespole Szkół im.T.Kościuszki w Łobzie 

Mirosława Parzygnat

Przeczytano: 609 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: