Aktualności

10 października 2017 11:30 | Aktualności

SALON MATURZYSTÓW 2017/2018

 

 

 

 

Tłumy maturzystów ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego pojawiły się na 11. edycji Salonu Maturzystów, który gościł na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Nie mogło zabraknąć tam również uczniów naszej szkoły, którzy pojechali do Szczecina 22 września pod opieką nauczycieli: Renaty Schmidt, Barbary Król, Macieja Kopryny.

 

Na przyszłych kandydatów na studia czekali przedstawiciele uczelni wyższych ze Szczecina, Poznania, Wrocławia i Warszawy. Uczniowie klas maturalnych mogli nie tylko zasięgnąć porad w zakresie wyboru szkoły wyższej czy kierunku, ale również przejrzeć ofertę uczelni.

 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu przygotowała prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. To była znakomita okazja, żeby uczniowie klas maturalnych dostali informację „z pierwszej ręki” o czekającym ich w maju egzaminie.

 

Młodzież szukała informacji, jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej, co i gdzie studiować, czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia. Wielu uczniów wróciło do domu z „Informatorem dla maturzystów 2018”, który stanowi kompendium wiedzy o studiach.

 

Mam nadzieję, że nasi maturzyści dokonają właściwych wyborów i dobrze przygotują się do egzaminów maturalnych, które są jednocześnie przepustką na studia wyższe.

Renata Schmidt, doradca zawodowy

Przeczytano: 361 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: