Aktualności

12 października 2017 13:10 | Aktualności

„PIERWSZAKI” W ROLI GŁÓWNEJ

 

 

 

 

W bieżącym roku szkolnym naukę w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie rozpoczęło 125 nowych uczniów, w liceum w klasach o profilu matematycznym, przyrodniczym, humanistycznym i mundurowym, a w technikum w zawodach: technik hotelarstwa, technik informatyk i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Klasa wielozawodowa uczy się w branżowej szkole I stopnia.

 

Miesiąc nauki minął szybko. Uczniowie poznali nową szkołę i nauczycieli. Jak tradycja szkolna nakazuje, pierwszoklasiści muszą złożyć ślubowanie, a potem mogą już odebrać swoje nowe legitymacje. Uroczystość ślubowania odbyła się w naszej szkole 2 października. Oprócz uczniów i grona pedagogicznego wzięli w niej udział zaproszeni goście: Wicestarosta Grażyna Karpowicz, Komendant Powiatowy Policji w Łobzie kom. Zbigniew Dankowski i Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Jacek Kamiński.

 

Po uroczystym ślubowaniu uczniów i grupy mundurowej (w tym roku jest to profil policyjny), drugoklasiści przygotowali swoim młodszym kolegom konkurencje, które sprawdzały nie tylko wiedzę książkową. Pierwszoklasiści odgadywali zagadki dotyczące budynku i pracowników szkoły, ćwiczyli dykcję z plasterkiem cytryny na języku i chwalili się swoimi talentami plastycznymi, rysując portrety wychowawców klas. Było zabawnie i wesoło, bo przecież w szkole nie zawsze musi być poważnie.

 

Agnieszka Rutkowska, nauczycielka języka niemieckiego

w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

Przeczytano: 652 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: