Aktualności

15 października 2017 16:39 | Aktualności

„TWOJE MIASTO W TWOICH RĘKACH” , CZYLI MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA WALCZY O SUKCES W BUDŻECIE OBYWATELSKIM

 

 

 

Dla członków Młodzieżowej Rady Miejskiej ostatnie dwa miesiące stanowiły czas bardzo wytężonej pracy. Związane to było z przygotowaniem projektu do Budżetu Obywatelskiego i jego kampanią promocyjną.

 

W  lipcu 2017 roku burmistrz Łobza – Piotr Ćwikła ogłosił II edycję Budżetu Obywatelskiego. Zgodnie z zasadami projektu, tylko jedno z przedstawionych zadań (to, które w wyniku konsultacji społecznych – głosowania, zdobędzie największe poparcie) będzie zrealizowane przez Gminę Łobez w 2018 roku.

 

Na początku września 2017r. Młodzieżowa Rada Miejska (MRM) złożyła wniosek pod nazwą Budowa Street Workout Parku przy Stadionie Miejskim w Łobzie, który został pozytywnie zweryfikowany przez gminną komisję. Głównym twórcą projektu i pomysłodawcą zainstalowania kompleksu urządzeń do ćwiczeń na wolnym powietrzu był przewodniczący MRM – Filip Rozpędowski. W pracy nad planem wspomagała go opiekunka Młodzieżowej Rady Miejskiej z ramienia Gminy Łobez – Pani Aneta Dajnowska.

 

W drugiej połowie września młodzi radni przygotowali elementy kampanii informacyjnej; prezentację multimedialną wykonał Filip Rozpędowski, a plakat promocyjny Wiktor Krzęćko.

 

Już 22 września rozpoczęło się propagowanie przedsięwzięcia w mediach społecznościowych, natomiast 25 września członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej gościli w Zespole Szkół im. T. Kościuszki. Na godzinach wychowawczych przedstawili ideę Street Workout Parku, wykorzystując prezentację multimedialną przygotowaną do realizacji tego zadania. W akcji promocyjnej wzięli udział: Zuzanna Romejko i Wiktor Krzęćko, Jakub Malinowski i Aleksandra Mazur, Dawid Walczak i Ewa Adamczewska a także Michał Stefanowski i Sandra Kondracka.

 

Os 2 października Młodzi radni popularyzowali swój pomysł również w Szkole Podstawowej nr 3. Dotyczyło to zarówno  klas siódmych szkoły podstawowej, jak i oddziałów gimnazjum.

 

Zgodnie z harmonogramem, konsultacje społeczne rozpoczęły się 9 października (poniedziałek) i trwały do 13 października ( piątek). W tym czasie każdy uczeń Zespołu Szkół im. T. Kościuszki mógł zagłosować na proponowany projekt, wykorzystując własny telefon lub stanowisko komputerowe w szkolnej bibliotece. Aby mieć pewność, że informacja dotrze do wszystkich, działacze Młodzieżowej Rady Miejskiej (Michał Stefanowski, Ewa Adamczewska i Jakub Malinowski) na głównym holu szkoły, w trakcie długiej przerwy raz jeszcze przypominali koleżankom i kolegom o ważnym dla wszystkich młodych przedsięwzięciu. Ideę budowy Street Workout Parku pomagali im promować członkowie zespołu muzycznego Voice of Silence (Patrycja Szwarczewska, Mateusz Nowicki i Artur Hnat). Przy okazji zachęcono młodzież do aktywności w środowisku lokalnym i do kandydowania do Młodzieżowej Rady Miejskiej w zbliżających się wyborach.

 

Czy tak ogromny wysiłek członków Młodzieżowej Rady Miejskiej zakończy się sukcesem? Odpowiedź na to pytanie poznamy najpóźniej 20 października, gdyż jest to ostateczny termin publikacji wyników konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego 2018. Wszyscy zainteresowani muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Niezależnie od wyników działacze i opiekunowie (Aneta Dajnowska i Ryszard Krzęćko) Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łobzie dziękują wszystkim za poparcie i zaangażowanie w promowanie ich pomysłu.

                                                                      

 

Ryszard Krzęćko

Przeczytano: 409 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: