Aktualności

18 października 2017 17:55 | Aktualności

POCIĄG DO REGI

 

 

 

 

We wrześniu 2017 r. odbyły się dwa spływy kajakowe dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół w Łobzie. Były one zorganizowane w ramach projektu „Pociąg do Regi” sponsorowanego przez Starostwo Powiatowe w Łobzie. Spływ został oficjalnie otwarty przez Starostę Łobeskiego Pawła Marka, który życzył nam fajnej i bezpiecznej zabawy.

 

W pierwszym spływie uczestniczyliśmy 20 września na trasie Resko - Płoty. Uczniowie Zespołu Szkół udali się busami do Reska, gdzie wspólnie z uczniami Liceum Ogólnokształcącego z Reska zostali przeszkoleni, jak należy zachowywać się na wodzie w kajaku, na co zwrócić uwagę, by bezpiecznie dopłynąć do celu. Pod opieką nauczycieli: Bożeny Kordyl i Mariusza Włodarza przepłynęliśmy Regą do Płot. Wyprawa była udana. Mimo deszczu i wielu przeszkód wszyscy szczęśliwie dotarli na wyznaczone miejsce.

 

Podobnie było 27 września, tylko że trasa obejmowała odcinek Łobez - Unimie. Udanego spływu pożyczył nam osobiście starosta, a pieczę nad nami, oprócz nauczycieli wychowania fizycznego, sprawował również pan z Reska, który zajmuje się kajakarstwem. Po „suchej zaprawie” popłynęliśmy do Unimia. Płynąc, mogliśmy podziwiać naturalne walory naszych terenów. Pogoda dopisała. Tym razem także obyło się bez wywrotek. Pokonywanie naturalnych przeszkód było miłym wyzwaniem, co tylko uatrakcyjniło spływ. Po powrocie do Łobza mogliśmy nabrać sił i wymienić się swoimi wrażeniami przy ognisku.

 

Były to bardzo udane dni dla uczniów Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie i świetny sposób na zakończenie lata.

 

Julia Popiela, kl. 2b LO i Klaudia Odej, kl. 4A TZ

w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

Przeczytano: 456 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: