Aktualności

20 października 2017 12:06 | Aktualności

GMINA ŁOBEZ GOSPODARZEM ZJAZDU MŁODZIEŻOWYCH RAD WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

 

 

 

 

„Pomagamy w realizacji pomysłów i wspieramy młodzież w realizowanych działaniach a demokracji należy się uczyć od najmłodszych lat” – powiedział Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła otwierając Zjazd Młodzieżowych Rad Województwa Zachodniopomorskiego, który odbył się w Łobzie w dniach 13-15 października br.

 

Organizatorem spotkania pn. ”Młodzież z plusem z Erasmusem” była Młodzieżowa Rada Miejska w Łobzie oraz Sekretariat ds. Młodzieży Województwa  Zachodniopomorskiego.

 

Łobez odwiedziły Młodzieżowe Rady z Białogardu, Kołobrzegu, Polic, Świdwina, Choszczna, Myśliborza, Gryfina, Mielna oraz Reska.

 

Trzydniowe spotkanie rozpoczęło się w Urzędzie Miejskim w Łobzie. W spotkaniu udział  wzięli: Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła, Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Górecki, Doradca Burmistrza Janusz Skrobiński, Sekretarz Gminy Magdalena Kowalec, kierownik Sekretariatu ds.  Młodzieży Woj. Zachodniopomorskiego Małgorzata Ludwiczek, radny Rady Miejskiej Ryszard Krzęćko oraz Inspektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Aneta Dajnowska.

 


W spotkaniu uczestniczył również samorząd uczniowski z SP1 z Panią Dominiką Gadzińską i SP2 z Panią Zofią Malinowską. Swoją prezentację przedstawiła młodzież z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Wojciechowskiej nt. udziału w programie e-Twinning, który okazał się doskonałym przykładem na zwiększenie kompetencji i wiedzy w ramach współpracy z partnerami z innych krajów. Swobodne przemieszczanie się jest dziś dla młodych Europejczyków kwestią naturalną.

 

Podróżują i podejmują pracę za granicą bez większych ograniczeń oraz wyjeżdżają studiować poza granice swojego ojczystego kraju. To wszystko jest możliwe dzięki programowi edukacyjnemu Erasmus+, który świętuje swoje 30-lecie w Europie!

 

Po sobotnich warsztatach pn. „Przygotujemy razem wymianę międzynarodową” młodzi radni rozegrali turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Łobza. Pozytywnym emocjom i dobrej zabawie nie było końca.

                                                                                                         

Ryszard Krzęćko

Przeczytano: 464 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: