Aktualności

03 listopada 2017 12:44 | Aktualności

SPIELEND DETUSCH ERLEBEN

 

 

 

 

Aby zachęcić uczniów do nauki języka niemieckiego opracowałyśmy program innowacji z języka niemieckiego. Jak mówi sama jej nazwa: „Spielend Detusch erleben” uczniowie angażują się w naukę wykorzystując elementy edutaimentu oraz grywalizacji.

 

W dniu 25.10.2017 r. uczniowie klasy 3 łobeskiego gimnazjum wraz z uczniami klas 1 a i b LO odkrywali budynek naszej szkoły. Zajęcia miały charakter gry terenowej. Uczniowie na początku spotkania obejrzeli nagranie z wypowiedzią pewnej tajemniczej osoby, która jak na razie nie zamierza ujawnić swojej tożsamości. Po otrzymaniu  odpowiednich wskazówek, rozpoczęły się poszukiwania ściśle określonego miejsca. By do niego dotrzeć, należało odwiedzić wszystkie piętra budynku szkolnego oraz rozwiązać urozmaicone zadania o różnym stopniu trudności.


Uczniowie pracowali w grupach międzypoziomowych. Liczyła się dokładność wykonanych zadań, ich poprawność oraz szybkość. Za poprawnie wykonane zadania otrzymywali punkty. Wykonując określone zadania utrwalali wybrane struktury językowe i gramatyczne, współdziałali w zespole i rywalizowali ze sobą. Młodzież chętnie pracowała na zajęciach dzięki wykorzystaniu  edukacji pozaformalnej. Poziom grup był wyrównany. Różnice uzyskanych punktacji poszczególnych grup wynoszą tylko dwa punkty. Cel zajęć został osiągnięty. Uczniowie zrozumieli wskazówki, rozwiązali zadania, dotarli do gabinetu języka niemieckiego, gdzie obędzie się kolejne spotkanie. Jakie zadanie tym razem przygotuje dla nich tajemnicza osoba, dowiedzą się już w listopadzie.

 

Autorki innowacji: Agnieszka Rutkowska i Małgorzata Wojciechowska

 

Przeczytano: 597 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: