Aktualności

10 listopada 2017 14:01 | Aktualności

MATURZYŚCI NA POMORSKIM UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM

 

 

 

 

W ramach współpracy z uczelniami wyższymi grupa dwudziestu ośmiu uczniów naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Wydział Nauk o Zdrowiu przybliżyła nam dr n. med. Katarzyna Augustyniuk. Jest to jeden z czterech wydziałów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego siedziba znajduje się przy ul. Żołnierskiej 48 w Szczecinie. Doktor Augustyniuk opowiedziała o takich kierunkach kształcenia jak: dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne.

 

 20171103_094721_hdr.jpg

 

Pani doktor oprowadziła nas po wielu salach szkoleniowych i wykładowych. Pokazała sale do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich, położniczych, salę egzaminacyjną. Widać było jej dumę ze wspaniałego wyposażenia uczelni. Prezentowała nam nowoczesne łóżka dla pacjentów za 40 tysięcy złotych. Mówiła też o realizacji projektu pn. „Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na korytarzu spotkaliśmy naszego absolwenta - Łukasza Zielińskiego, który od października tego roku rozpoczął studia właśnie na tym wydziale. Cieszył się właśnie ze zdanego egzaminu z anatomii. Łukasz po tych studiach będzie fizjoterapeutą. Pozdrowiła nas również jego koleżanka z liceum, Karolina Rómmel – również studentka PUM.

 

 20171103_105014_hdr.jpg

 

Dzięki takim zajęciom nasi uczniowie są lepiej przygotowani przede wszystkim do tego, co czeka ich na studiach. Poszerzają swoje horyzonty z przedmiotów ścisłych i poznają mury swojej przyszłej uczelni. Takie zajęcia przekładają się potem na to, że chętnie wybierają Pomorski Uniwersytet Medyczny i świetnie sobie na nim radzą. Tegoroczni maturzyści mogą świadomiej podjąć decyzję o przyszłym kierunku studiów.

 

Jolanta Abramowska

Przeczytano: 490 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: