Aktualności

15 listopada 2017 19:32 | Aktualności

Z WIZYTĄ W KOSCHEM KSEL – ADAMUS W STARYM WĘGORZYNKU

 

 

 

 

14 listopada odbyła się pierwsza z wielu wizyt zawodoznawczych, które organizowane będą w ramach realizowanego w naszej szkole projektu unijnego.

 

 Uczniowie klasy 4A technikum, kształcący się w zawodzie technik informatyk, odwiedzili Przedsiębiorstwo KOSCHEM Ksel – Adamus w Starym Węgorzynku. Ze względu na zawód, którego się uczą, byli najbardziej zainteresowani informatyczno – projektową stroną działalności firmy.

 

Dyrektor Piotr Wochna na spotkaniu organizacyjnym w sali konferencyjnej przedstawił, czym zajmuje się przedsiębiorstwo, omówił etapy produkcji oraz poinformował młodzież, jakie kwalifikacje powinni posiadać pracownicy na poszczególnych stanowiskach. Następnie oprowadził uczniów po firmie. Pokazał w pełni zautomatyzowaną halę produkcyjną, w której kilka osób nadzoruje pracę wielu zaprogramowanych maszyn do produkcji opakowań. W narzędziowni omówił zasady działania nowoczesnych i bardzo precyzyjnych maszyn, takich jak mikroskopowa spawarka programowana komputerowo, skrawarka wieloosiowa sterowana komputerowo oraz obrabiarka precyzyjna.

 

Firma ADAMUS to prężnie rozwijające się nowoczesne przedsiębiorstwo, które dysponuje własnym biurem projektowym. Gotowe projekty dostosowuje się do oprogramowania maszyn wykorzystywanych w produkcji wyrobów sztucznych.

 

Dla uczniów ostatniej klasy technikum, którzy za chwilę wejdą na rynek pracy, była to cenna lekcja, która uświadomiła im możliwości zawodowe, jakie daje zawód informatyka, ale również potrzebę ciągłego doskonalenia się i zdobywania nowych kwalifikacji, ponieważ wymaga tego szybki postęp w technologii informatycznej.


W najbliższym czasie kolejni uczniowie technikum zawodowego wyjadą na warsztaty i do firm o specjalizacji spójnej ze swoim kierunkiem kształcenia:

  • 21.11.2017 r. – klasa 1B (OZE) do Ośrodka Szkoleniowo – Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi,
  • 22.11.2017 r. – klasa 2B (OZE) i 3A (6 uczniów OZE) do Firmy SELFA GE S.A. (polski producent modułów PV) w Szczecinie,
  • 28.11.2017 r. – klasa 4A (technik hotelarstwa) do Pensjonatu „Republika Wyobraźni” w Mirosławcu.

 

Wyjazdy organizowane są w ramach projektu Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu łobeskiego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przeczytano: 880 razy. Wydrukuj|Do góry