Aktualności

27 listopada 2017 21:29 | Aktualności

SZKOLNY PULITZER 2017

 

 

 

 

17 listopada bieżącego roku przedstawiciele redakcji gazetek szkolnych z województwa zachodniopomorskiego spotkali się na XVIII Gali Szkolnego Pulitzera zorganizowanej przez redakcję „Kuriera Szczecińskiego”. Podsumowanie konkursu odbyło się w niezwykłym miejscu – w Starej Rzeźni na wyspie Łasztownia. Jak co roku z wielu gazet szkolnych z całego województwa zachodniopomorskiego redakcja „Kuriera Szczecińskiego” nominuje do Szkolnego Pulitzera po kilka z nich w poszczególnych kategoriach wiekowych. Redakcja naszego „Pewniaka” i tym razem została wybrana jako jedna z kilku najlepszych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

 

 21_pulitzer_.jpg

 

Spotkanie zaczęło się od zbiorowego sadzenia krokusów na Trawniku Kapitanów. Następnie szczeciński przewodnik Przemek Głowa opowiadał o Łasztowni i jej dziejach, a Artur Ratuszyński, z agencji S-Movens, prezentował projekty przyszłości Śródodrza. Kolejnym punktem programu była konferencja prasowa. Na dociekliwe pytania młodych dziennikarzy odpowiadali: Małgorzata Duras, rzeczniczka prasowa Kuratorium Oświaty, i red. Andrzej Łapkiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Kuriera Szczecińskiego”.

 

1_pulitzer.jpg

 

Wszystkie redakcje uczestniczące w spotkaniu, otrzymały dyplomy nominacyjne Szkolnego Pulitzera i upominki od organizatora gali. Nagrody główne zdobyły gazetki: w kategorii szkół podstawowych – „Super Buda” ze Szkoły Podstawowej nr 74 w Szczecinie, w kategorii gimnazjów – „Głos Budy” z Gimnazjum w Resku, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – „Maniak” z Zespołu Szkół nr 5 w Szczecinie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Renata Schmidt, opiekun szkolnej gazety „Pewniak” 

Przeczytano: 401 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: