Aktualności

29 listopada 2017 08:38 | Aktualności

„NASZE SKAMANDRYTKI”

 

 

 

 

 

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego: Gabriela Prygiel (2a), Patrycja Szwarczewska (2a), Marta Wójtowicz (1b), Maja Dąbrowska (1b) wzięły udział w XXXII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów, który odbył się 24 – 26 listopada w Połczynie-Zdroju. Patrycja Szwarczewska reprezentowała Łobeski Dom Kultury i wystąpiła na scenie z instruktorem Albertem Morozem i gitarzystą Arturem Hnatem. Pozostałe uczestniczki reprezentowały szkołę, przygotowując się pod kierunkiem Jolanty Czajki i Anny Boguszewskiej - Wąsowicz.

 

W tym roku przewodniczącym jury konkursu był znany aktor Bronisław Wrocławski, który razem z Agnieszką Babicz - Stasierowską i Bartoszem Kowalczykiem nie tylko oceniał występy uczestników turnieju, ale również udzielał im merytorycznych wskazówek, przeprowadził dla nich warsztaty, a także czytał dzieciom, młodzieży i dorosłym wiersze Juliana Tuwima.

 

Turniejowi Skamandrytów, jak co roku, towarzyszyły dodatkowe atrakcje w postaci występów znanych artystów. W piątkowy wieczór na scenie Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju wystąpiła Sonia Bohosiewicz w koncercie „10 sekretów Marilyn Monroe”. Natomiast w sobotę Piotr Machalica w towarzystwie muzyków: Michała Walczaka, Pawła Surmana i Krzysztofa Niedźwiedzkiego, zaśpiewał w przygotowywanym przez dwa lata recitalu „Mój ulubiony Młynarski”.

 

Zwieńczeniem konkursu był niedzielny koncert galowy w wykonaniu laureatów, do którego zaproszono Gabrielę Prygiel w kategorii recytacja i Patrycję Szwarczewską w kategorii poezja śpiewana. Obie uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienie w tym prestiżowym turnieju.

 

Anna Boguszewska-Wąsowicz

Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

Przeczytano: 550 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: