Aktualności

01 grudnia 2017 10:59 | Aktualności

BĘDZIEMY REPREZENTOWANI NA OLIMPIADZIE WIEDZY HOTELARSKIEJ…

 

 

 

 

13 listopada 2017r. odbyły się szkolne eliminacje do X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w których udział wzięły uczennice technikum hotelarskiego z kasy IIIA. Uczestniczki musiały rozwiązać test 80 pytań obejmujący zagadnienia z wszechstronnej wiedzy hotelarskiej, który przygotowała nauczycielka przedmiotów hotelarskich Joanna Krzywańska.

 

Naszą szkołę w Eliminacjach Okręgowych w Szczecinie, które odbędą się 8 stycznia 2018r. będą reprezentowały Patrycja Kustowska i Aleksandra Polniak.

 

Trzymajcie kciuki i życzcie powodzenia naszym dziewczynom!

 

A teraz kilka słów o samej olimpiadzie…

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy przy współpracy z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Ma ona zasięg ogólnopolski. Celem olimpiady jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych wśród uczniów techników hotelarstwa.

 

Zawodnicy muszą wykazać się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu obsługi gości w obiektach noclegowych. Ich umiejętności sprawdzane są w trzech etapach olimpiady: szklonym, okręgowym i centralnym.

 

Tematem  przewodnim tegorocznej X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej są „nietypowe obiekty hotelarskie”.

 

Joanna Krzywańska

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Przeczytano: 342 razy. Wydrukuj|Do góry