Aktualności

01 grudnia 2017 11:03 | Aktualności

WYJAZD ZAWODOZNAWCZY HOTELARZY Z IVA DO HOTELIKU ‘REPUBLIKA WYOBRAŹNI’ W MIROSŁAWCU

 

 

 

 

Magiczny świat niczym z „Alicji w Krainie Czarów” mogliśmy zobaczyć 27 listopada 2017r.  zwiedzając hotelik „Republika wyobraźni” w Mirosławcu. Po  otwarciu drzwi ujrzeliśmy  szaleństwo kolorów i form, których nie widzieliśmy nigdzie przedtem. Dopiero po kilkunastu minutach zauważyliśmy, że na suficie przyklejone są filiżanki, a futrynę ktoś okleił dziecięcymi butami. Każde miejsce w hoteliku dzięki eklektycznemu wystrojowi ma swój niepowtarzalny urok i klimat. Każdy z sześciu pokoi z łazienkami to odrębna kolorowa kraina.

 

Zapytaliśmy właścicielki, skąd pomysł  na stworzenie takiego miejsca?

„Inspirację stanowiły prace Friedensreicha Hundertwassera austriackiego malarza, rzeźbiarza, performera. Jego styl charakteryzuje unikanie regularności, symetrii i prostych linii oraz kątów. I tak przy współpracy przypadkowo zapraszanych ludzi i artystów w 2000r. powstał hotel Republika.”

 

To magiczne miejsce z klimatem gdzie przywitano nas herbatą i ciastkami oraz poczęstowano obiadem. Zobaczcie fotorelację z wycieczki. Czy was również zachwyci nietuzinkowość tego miejsca?

Joanna Krzywańska

nauczyciel przedmiotów zawodowych

Przeczytano: 610 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: