Aktualności

01 grudnia 2017 11:16 | Aktualności

„TRZY PRZEDMIOTY-JEDEN REGION I WIELE „BIO - KOMPUTERÓW” :)

 

 

 

 

Kolejne popołudnie pełne nowej wiedzy i  umiejętności za nami - uczestnikami innowacji pedagogicznej” Trzy przedmioty – jeden region”.

Tym razem uczyliśmy się  obsługiwać  nasz mózg - bio – komputer.

 

Poznaliśmy naszą dominującą półkule i techniki rozwoju logicznego myślenia, a także umiejętności radzenia sobie ze stresem. Na zajęciach wykonywaliśmy ćwiczenia z improwizacji, rysowaliśmy figury geometryczne , których nie widzieliśmy, a tylko opowiadano nam o ich własnościach. Wszystko po to by rozwinąć nasze widzenie przestrzenne i radzić sobie z zadaniami ze stereometrii na lekcjach matematyki. Po pracy w parach przystąpiliśmy do rozwiązywania zadań z matematyki i geografii.

 

Pojawiły się potęgi, logarytmy…  – nawiązywały one do ostatnich naszych zajęć z marszu na orientację.

 

Pierwiastek geograficzny dotyczył oczywiście poznawania naszego regionu. Tym razem skupiliśmy się na kolejnym aspekcie lokalnej tradycji – hodowli koni i licznym sukcesom sportowym w tej dziedzinie.  Nie możemy zapominać o tym, że 141 ostatnich lat to kawał naszej historii. Zrozumieliśmy, że powinniśmy być z tego dumni i pielęgnować nasze wspomnienia jednocześnie propagując posiadaną wiedzę.

 

Spotkanie było jak zwykle bardzo udane, panowała miła atmosfera. Zintegrowaliśmy się z rówieśnikami oraz nauczycielami prowadzącymi zajęcia.

                                                      Szymon Martula - uczestnik innowacji  „Trzy przedmioty-jeden region”.

Przeczytano: 498 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: