Aktualności

10 grudnia 2017 14:04 | Aktualności

SUKCES UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ IM. T. KOŚCIUSZKI W ŁOBZIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE „PROFILAKTYKA BEZPIECZEŃSTWA NA OBSZARACH WODNYCH“.

 

 

 

 

14 listopada 2017 roku  wraz z naszą opiekunką, panią Bożeną Kordyl, uczestniczyliśmy w wojewódzkim finale projektu „Profilaktyka Bezpieczeństwa na Obszarach Wodnych". W Szczecinie naszą szkołę reprezentowała drużyna z kl. 2b w składzie: Julia Borkowska, Oliwia Iwanicka, Oskar Arłukowicz oraz Dominik Smoliński.

 

Po oficjalnym otwarciu otrzymalismy karty zadań, które musieliśmy wykonać. Najpierw wykazaliśmy się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, później (na pierwszej stacji) siłą i wytrzymałością, ponieważ w czasie 5 min. należało przebyć jak największą odległość na wiosłach stacjonarnych. Kolejne zadania były już sprawdzeniem praktycznym wiedzy i umiejętności. Łącznie do wykonania było 15 zadań takich jak resuscytacja przy użyciu AED, udzielenie pomocy podczas zadławienia, test sprawnościowy przy użyciu alkogogli, symulacja pomocy w czasie wypadku drogowego, skuteczność udzielanej pomocy oraz quiz.

 

W konkursie wzięło udział 18 drużyn z całego województwa.  Nagrodzone zostały 3 zespoły. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szczecina a drugie miejsce w województwie przypadło nam, drużynie z Łobza. Byliśmy bardzo zadowoleni i uśmiech nie schodził z naszych twarzy przez najbliższą godzinę. Nagrody też odegrały swoją rolę. Jako wicelider otrzymaliśmy puchar i defibrylator ćwiczebny oraz fantoma dla szkoły. Nagrodami indywidualnymi były srebrne medale oraz zegarki. Zwycieżcą okazała się drużyna z Kamienia Pomorskiego, która uzyskała niewielką przewagę nad nami. Do Łobza wróciliśmy szczęśliwi.

 

Konkurs nauczył nas współpracy i zdrowej rywalizacji. Było też dużo dobrej zabawy.

 

Dominik Smoliński kl.2b

Przeczytano: 687 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: