Aktualności

21 grudnia 2017 15:58 | Aktualności

PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIE

 

 

 

 

14 grudnia 2017 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego stypendyści Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2016/2017 spotkali się na uroczystej gali. Takie stypendium jest jedną z form nagradzania uczniów szkół średnich, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, uzyskując jednocześnie najwyższą w danym typie szkoły średnią ocen. Wyróżnienie to może zostać również przyznane za wybitne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, poświadczone ocenami celującymi.

 

W minionym roku szkolnym stypendium zostało przyznane 184 uczniom z województwa zachodniopomorskiego, natomiast podczas uroczystości dyplomy odebrało 64 stypendystów z powiatów: choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego i miasta Świnoujście, w tym również dwie uczennice z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie. Tym prestiżowym wyróżnieniem zostały nagrodzone: Klaudia Odej (kl. 3A TZ) i Natalia Kościukiewicz (kl. 3a LO). Warto wspomnieć, że Klaudia otrzymała tytuł stypendysty Prezesa Rady Ministrów już po raz drugi.

 

dsc_0440.jpg

 

Na początku uroczystości zostały odczytane kryteria przyznawania stypendium, a później odebrałyśmy dyplomy z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pana Macieja Kopcia oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej - Kuleszy. Zwieńczeniem uroczystości był koncert studentek Akademii Sztuki w Szczecinie - sióstr Róży i Kajetany Pustelniak, które wykonały m.in „Intradę na dwoje skrzypiec” George’a Philipp’a Teleman’a.

 

dsc_0449.jpg

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest nie tylko nagrodą materialną, lecz przede wszystkim prestiżowym wyróżnieniem dla osób, które chcą zdobywać coraz to nowe umiejętności i wartościową wiedzę, jednocześnie potwierdzając to dobrymi wynikami w nauce.

 

Natalia Kościukiewicz, kl. 3a LO

Przeczytano: 362 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: