Aktualności

27 grudnia 2017 16:27 | Aktualności

WARSZTATY FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ

 

 

 

 

 

 

18.12.2017r. odbyły się warsztaty fotografii artystycznej zorganizowane przez pana Jarosława Rudnickiego w ośrodku „Młyn nad Starą Regą” w Tarnowie.

 

 

Tym razem oprócz uczestników koła fotograficznego do projektu zostali zaproszeni uczniowie z kl. Ia LO oraz IAT wraz z wychowawcami: p. Justyną Hałką i p. Marcinem Łukasikiem.

 

Głównym tematem naszych warsztatów było pojęcie portretu w kontekście miejsca, a główną inspiracją do zdjęć była żyjąca w epoce romantyzmu amerykańska poetka Emily Dickinson, do której chcieliśmy upodobnić się na powstałych fotografiach.

 

Prowadzący na początku warsztatów wytłumaczył uczestnikom najczęstsze błędy popełniane przez początkujących fotografów. Zwrócił uwagę na to… na co zwrócić uwagę należy. Opowiedział o sztuce obserwacji i umiejętności znalezienia czegoś interesującego w zwykłych rzeczach. W prostocie jest siła, a inspiracją może okazać się stojące pod ścianą krzesło, świece kłaniajace się ze starości ku sobie  czy stara maszyna do pisania.

 

Z każdej zaproszonej na warsztaty klasy zostały wybrane dwie osoby, które miały wcielić się w rolę pisarki z epoki romantyzmu.

 

 

Pracowaliśmy w grupach. Naszym zadaniem było zaplanowanie sesji, charakteryzacji, wybór sukni (a było ich sporo!), pasujących rekwizytów oraz stylizacja naszych modelek poprzez wykonanie makijażu i stylizację włosów.

 

 

 

Biorąc udział w projekcie dobrze się bawiliśmy. Niektórzy z nas po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w tego typu zajęciach. Nasi wychowawcy także spróbowali swoich sił w sztuce fotografii, a pan Łukasik sprawdził się nawet w roli modela!

 

Dziękujemy p. Agnieszce Kotwickiej za udostępnienie nam ośrodka „Młyn nad Starą Regą” w Tarnowie i możliwość przeprowadzenia warsztatów w tym urokliwym miejscu.

 

 Agata Jakubowska, kl. 1a LO

 


 

 BACKSTAGE

 

Przeczytano: 682 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: