Aktualności

09 stycznia 2018 07:54 | Aktualności

AUDI QUATRO PRZEZ NIEMCY

 

 

 

 

Grudniowe spotkanie młodzieży licealnej i gimnazjalnej w ramach innowacji z języka niemieckiego pod nazwą „Spielend Detusch erleben” miało tym razem charakter podróży, w którą uczniowie wybrali się do kraju naszych zachodnich sąsiadów. Zadania wyznaczone przez „prominenta” miały charakter realio – i kulturoznawczy. Na uczniów pracujących w międzypoziomowych grupach czekały tym razem zabytki, znane osobistości z niemieckiego świata kultury i polityki oraz świat przyrody. Wszystko to mogli podziwiać i wszystkiego doświadczać, poruszając się komfortowym samochodem audi z telewizyjnej reklamy.

 

By prawidłowo wykonać polecenia, młodzież musiała wykazać się umiejętnością łączenia wiedzy uzyskanej na zajęciach geografii, historii i wiedzy o społeczeństwie z językiem niemieckim. Zadania polegały między innymi na ułożeniu puzzli z podziałem administracyjnym Niemiec i dopasowaniu wybranych zdjęć z charakterystycznymi budowlami i krajobrazami do miejsc znajdujących się na mapie oraz obejrzeniu spotu reklamowego ukazującego najciekawsze miejsca w Niemczech.

 

Poziom grup okazał się także tym razem wyrównany. Różnice w liczbie uzyskanych punktów przez poszczególne zespoły są minimalne. Uczniowie wykonali wszystkie zadania, a ich trudność była dla nich motywująca do dalszego działania. Kolejny raz z zadowoleniem opuścili pracownię języka niemieckiego zapewniając, że w styczniu z miłą chęcią pojawią się na następnych zajęciach. Będzie to już nasze ostatnie spotkanie, na którym podsumujemy wyniki kilkumiesięcznej rywalizacji.

 

Agnieszka Rutkowska i Małgorzata Wojciechowska,

autorki i realizatorki innowacji

 

Przeczytano: 380 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: