Aktualności

12 stycznia 2018 19:19 | Aktualności

DZIAŁANIA SZKOLNEGO WOLONTARIATU

 

 

 

 

Jak zostać lepszym człowiekiem?

11 grudnia uczniowie Zespołu Szkół spotkali się z panią Katarzyną Michałek ze Stowarzyszenia POLITES, wolontariuszką ze Szczecina, która poprowadziła warsztaty na temat wolontariatu. Młodzież dowiedziała się m.in., w jakich placówkach można zostać wolontariuszem i jaki jest cel takiej aktywności.

Rozmowa dotyczyła przeżyć związanych z pomaganiem innym. Uczestnicy spotkania opowiadali o swoich doświadczeniach, dyskutowali, czy każdy może zostać wolontariuszem. Zastanawiali się również nad korzyściami wynikającymi z tego typu aktywności.

Odpowiedzi uczniów były różne, ale w jednym wszyscy się zgodzili. Angażując się w wolontariat, czujemy się lepszymi ludźmi. Pomoc innym przynosi niezmierną satysfakcję. Dzięki empatii oraz wrażliwości na ludzką krzywdę potrafimy wczuć się w stan drugiej osoby, która potrzebuje pomocy. Być może kiedyś to my będziemy jej potrzebowali.

Jaśmina Łucyków, kl. 1a LO

 

Zbiórka żywności

16 grudnia 2017r. odbyła się zbiórka żywności, którą zorganizował Caritas. Akcja przeprowadzona była w trzech marketach: Netto, Tesco i Biedronce ,brali w niej udział wolontariusze z Zespołu Szkół w Łobzie oraz Gimnazjum  .Produkty zebrane od darczyńców zostały przewiezione  do Caritasu , gdzie zostały zapakowane w paczki żywnościowe, które następnie trafiły do domów, gdzie taka pomoc była potrzebna. Mamy nadzieję ,że dzięki tym skromnym paczkom i dobroci wielu ludzi mogli spędzić miłe Święta. Jako wolontariusze jesteśmy dumni, że możemy dawać coś od siebie i pomagać innym, którzy tej pomocy potrzebują.

 

Monika Janiec kl.1a LO

Tornister z Mikołajem

Od 11-20 XII 2017r. odbyła się akcja pod nazwą „Tornister z Mikołajem”. Była to zbiórka artykułów szkolnych, słodyczy i zabawek dla dzieci z Domu Dziecka w Łobzie. W akcji wzięli udział wolontariusze ZS  w Łobzie oraz uczniowie gimnazjum  .  20 grudnia dzieci z domu dziecka otrzymały paczki. były zaskoczone i szczęśliwe ,ponieważ paczki wręczył im Mikołaj. Bardzo miło przywitali wolontariuszy i Świętego Mikołaja wierszykami i piosenkami ,zaprosili ich na poczęstunek przy ciastkach i herbacie opowiadali o swoich pasjach.

 

Monika Janiec kl. 1a LO

 

Sesja zdjęciowa z Mikołajem 

W dniu 14 lutego 2017 r. członkowie kółka fotograficznego , oraz wolontariusze z opiekunami Bożeną  Kordyl i Jarosławem Rudnickim odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Łobzie. Świąteczna sesja fotograficzna z podopiecznymi domu samopomocy przyniosła wiele radości i pozytywnych emocji wszystkim uczestnikom spotkania. Dla nas było to nowe doświadczenie pozwalające szerszej spojrzeć na otaczający nas świat i ludzi.

 

Justyna Zwierzchowska kl. 1 A 

Przeczytano: 492 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: