Aktualności

13 marca 2018 12:59 | Aktualności

SUKCES PATRYCJI KUSTOWSKIEJ

 

 

 

 

8 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie odbył się etap okręgowy X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Polniak i Patrycja Kustowska z klasy trzeciej Technikum Zawodowego. Patrycja Kustowska zajęła trzecie miejsce w eliminacjach okręgowych. Taki wynik uplasował ją na jedenastej pozycji w Polsce. To tym bardziej znaczący sukces, gdyż jako szkoła braliśmy po raz pierwszy udział w ogólnopolskiej rywalizacji techników hotelarzy.

 

Przygodę z olimpiadą rozpoczęłyśmy po wcześniejszych przygotowaniach i eliminacjach szkolnych 13 listopada 2017 r., w których wzięło udział trzynaście uczennic z klasy 3A. Organizatorem Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Olimpiada o zasięgu ogólnopolskim stawia sobie za cel przede wszystkim rozwijanie zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych uczniów techników hotelarstwa.

 

Zawodnicy muszą wykazać się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu obsługi gości w obiektach noclegowych. Ich umiejętności sprawdzane są w trzech etapach: szklonym, okręgowym i centralnym. Tematem przewodnim tegorocznej X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej były „nietypowe obiekty hotelarskie”.

 

Joanna Krzywańska, nauczycielka przedmiotów zawodowych

Przeczytano: 266 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: