Aktualności

21 marca 2018 08:15 | Aktualności

POŻYTECZNY KONKURS UWIEŃCZONY SUKCESEM TECHNIKÓW OZE Z ŁOBZA

 

 

 

 

W piątek 16 marca 2018 r. uczniowie klasy drugiej Technikum Zawodowego w Zespole Szkół im. T. Kościuszki, uczący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Budowlanych BUD-GRYF & HOME, w czasie których odbyła się konferencja naukowo-techniczna pn. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”. Jej organizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o. oraz Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w zakresie Energii Odnawialnej ZUT w Ostoi.

 

Konferencja składała się z dwóch paneli. Pierwszy, pod nazwą „OZE dla każdego”, dotyczył przede wszystkim perspektyw związanych z energetyką wiatrową. Drugi panel, „Zrównoważony rozwój regionu”, poprowadzili uczniowie czterech szkół z województwa, którzy przedstawili historię i największe osiągnięcia swoich szkół oraz zrelacjonowali tok pracy nad makietą wykonaną na konkurs pn. „Makieta Farmy Wiatrowej z uwzględnieniem elementów planowania przestrzennego”.

 

Po zakończonych prezentacjach nastąpiło rozdanie nagród. Zespół Szkół w Łobzie reprezentowało troje uczniów: Barbara Lis, Mateusz Kuklis i Adam Kowalewski. Makieta, wykonana przez młodzież z kl. 2B pod opieką pani Małgorzaty Konstanty, zdobyła trzecie miejsce. Uczniowie  otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci głośników i drobnych upominków oraz podziękowanie i dyplom od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Należy podkreślić, że przygotowując pracę konkursową uczniowie musieli wykazać się wiedzą i zastosować ją w praktyce, uczyli się pracować w zespole, bo była to praca całej klasy wymagająca umiejętności planowania i organizowania, i musieli zaprezentować przebieg swoich działań w prezentacji multimedialnej, którą wysłali do Urzędu Marszałkowskiego. Następnie organizatorzy – specjaliści zakwalifikowali naszą pracę do ścisłego finału i odwiedzili szkołę, żeby obejrzeć oryginalną makietę i sposób jej promowania wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Taki pomysł na konkurs uważamy za bardzo cenny, bo dzięki niemu szkoła zyskała dodatkową pomoc dydaktyczną a uczniowie mają satysfakcję z użyteczności swojej pracy.

 

Wiadomość o docenieniu kreatywności i wysiłku uczniów przyznaniem nagrody i zaproszeniem na konferencję była dla nas znaczącym wyróżnieniem, tym bardziej, że w łobeskim technikum dopiero od 3 lat uczymy w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.  

 

Małgorzata Konstanta,

nauczycielka przedmiotów zawodowych

 

Przeczytano: 273 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: