Aktualności

23 marca 2018 14:22 | Aktualności

MOC NAUKOWCÓW NA ZACHODNIOPOMORSKIM UNIWERSYTECIE TECHNOLOGICZNYM cz. I

 

 

 

 

W piątek 16 marca 2018 r. jako uczniowie klas maturalnych uczestniczyliśmy w  wyjeździe do Szczecina. W kwietniu kończymy naukę w szkole średniej i przed nami ważna decyzja, czyli wybór kierunku studiów. Z tego też względu udaliśmy się na zajęcia dydaktyczne na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. W czasie wyjazdu na kilka wydziałów uczelni opiekowały się nami panie: Jolanta Abramowska, Anna Rabiejewska i Anna Moskal.

 

Na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt mieliśmy możliwość uczestniczenia w wykładach na temat wykorzystania zwierząt w badaniach biomedycznych. Pani doktor Anita Kołodziej-Skalska przekonywała nas do tego wydziału, „kusząc” nowoczesną bazą naukowo-dydaktyczną. Została nam także przybliżona oferta uczelni z uwzględnieniem przedmiotów wymaganych na maturze oraz przedstawione perspektywy zatrudnienia po ukończeniu wspomnianych kierunków.

 

Na Wydziale Budownictwa i Architektury, który jest jednym z najstarszych i jednocześnie największych wydziałów uczelni, dowiedzieliśmy się, że jako przyszli absolwenci tego wydziału mamy duże szanse pełnić odpowiedzialne funkcje w kraju i na świecie w branży budowlanej. Możemy się spełniać zarówno w budownictwie lądowym jak i wodnym, nadzorze inwestorskim, branży instalacyjnej, inżynierii sanitarnej, architekturze, wzornictwie, czy przyszłościowym budownictwie energooszczędnym.

 

Najciekawszy dla naszych kolegów okazał się Wydział Techniki Morskiej i Transportu. Nauczyciele akademiccy przekonywali nas, że absolwenci tego wydziału są wysoko cenieni na rynku pracy. Bardzo podobały się nam zajęcia w laboratorium projektowania konstrukcji okrętów. Opiekunowie próbowali w interesujący i przystępny sposób wytłumaczyć nam zasadę działania urządzenia służącego do eksploracji dna morskiego. Ten moduł dydaktyczny cieszył się największym zainteresowaniem, ponieważ uczniowie mogli przetestować możliwości sterujące tego urządzenia, mając przy tym ogromną frajdę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o technice budowy jachtów i innych małych jednostek pływających. Zostały nam również przybliżone kryteria dotyczące kierunków studiów. Profesorowie i pozostali wykładowcy pragnęli zarazić nas swoją pasją.

 

Sądzimy, że w październiku z pewnością część z nas zjawi się na rozpoczęciu roku akademickiego na którymś z poznanych wydziałów.

 

Natalia Kościukiewicz i Malwina Michna, kl. 3a LO

Przeczytano: 303 razy. Wydrukuj|Do góry

MOC NAUKOWCÓW NA ZACHODNIOPOMORSKIM UNIWERSYTECIE TECHNOLOGICZNYM cz. I