Aktualności

17 kwietnia 2018 13:43 | Aktualności

PROGRAMIŚCI POTRZEBNI OD ZARAZ

 

 

 

 

Globallogic to prężnie rozwijająca się, działająca na całym świecie firma informatyczna. Jej przedstawicieli, pana Daniela Jabłońskiego, dyrektora działu dostaw i Krzysztofa Kufla, głównego specjalistę ds. rekrutacji, gościliśmy w naszej szkole 27 marca. Panowie spotkali się z uczniami klas informatycznych oraz licealistami, którzy uczą się matematyki w zakresie rozszerzonym.

 

Po krótkim omówieniu polityki firmy, zakresu jej działania oraz perspektyw rozwoju prowadzący pochwalili się realizowanymi w Globallogic projektami. Pan Daniel Jabłoński, wykorzystując telefony komórkowe, szybko nawiązał kontakt z dość nieśmiałą młodzieżą. Uświadomił uczniom, że praca programistów znajduje swoje zastosowanie w różnych dziedzinach życia i we wszystkich urządzeniach, poczynając od domowej pralki do sprzętu najnowszej generacji.

 

Prowadzący przekonywał, że branża informatyczna jeszcze przez wiele lat będzie potrzebowała fachowców, programistów, a rynek pracy młodym, zdolnym i pracowitym ludziom oferuje wiele. Pan Krzysztof Kufel, zajmujący się rekrutacją pracowników, dodał, że dla pracodawcy ważna jest aktywność kandydata, kreatywność, umiejętność uczenia się i chęć rozwoju. Uświadomił uczniom, że decyzje, które teraz podejmą, będąc nawet w pierwszej klasie szkoły ponadgimnazjalnej wpłyną na ich przyszłość. Zachęcał do samokształcenia, inwestowania w siebie i wykorzystywania możliwości rozwoju (np. kursów, szkoleń), które oferuje im szkoła.

 

Joanna Nikołajczyk

zastępca koordynatora projektu

Przeczytano: 460 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: