Aktualności

17 kwietnia 2018 13:45 | Aktualności

SUKCES W ZASIĘGU RĘKI

 

 

 

 

9 kwietnia 2018 r. klasa 2A informatyczna wraz z opiekunami (Ryszardem Krzęćką i Maciejem Kopryną) wzięła udział w wycieczce do Zakładu Philips Lighting Poland w Pile.

 

Philips to międzynarodowy koncern zajmujący się produkcją bardzo szerokiego asortymentu elektrycznego i elektronicznego. W Polsce, we współpracy z zakładami w Pile, produkuje oświetlenie i akcesoria oświetleniowe dystrybuowane w całej Europie pod marką Philips Piła. Produkowane tam oświetlenie spełnia najwyższe normy i jest ekologiczne oraz energooszczędne. Philips Piła ma w swojej ofercie żarówki klasyczne, żarówki kompaktowe (energooszczędne) oraz lampy LED, a także świetlówki liniowe, kołowe i oświetlenia specjalistyczne. Oprócz samych źródeł światła w ofercie marki znajdują się także oprawy oświetleniowe oraz drobne akcesoria elektryczne. Tak więc asortyment proponowany przez przedsiębiorstwo z Piły jest bardzo szeroki.

 

O godzinie 10:40 uczestników wycieczki wprowadzono na teren zakładu. Po rozdaniu odzieży ochronnej (biały fartuch, specjalistyczne obuwie, okulary) zapoznano wszystkich z podstawowymi zasadami bezpiecznego zachowania się na terenie firmy. Oprowadzający grupę inżynierowie podkreślali, że firma Philips stawia na dwa czynniki: bezpieczeństwo ludzi a także jakość produktu. Zapoznanie uczniów z firmą przewodnicy podzielili na dwa etapy. Pierwszy z nich koncentrował się na przedstawieniu jednego pełnego cyklu produkcji, drugi natomiast skupiał się na fazie testowania produktu.

 

Aby móc poznać proces produkcji, uczniowie z opiekunami zostali wprowadzeni na potężną halę produkcyjną. Tam uczestnicy wycieczki mogli sprawdzić, jak w praktyce przestrzegane są zasady bezpieczeństwa na terenie fabryki. Po pierwsze - wszystkich pracowników obowiązywał ruch tylko wyznaczonymi ciągami komunikacyjnymi i tylko w kierunku oznaczonym symbolami graficznymi (strzałki na podłodze). Po drugie - każdy korzystał ze specjalnie utwardzonego obuwia i okularów. Po trzecie - na hali obowiązywał całkowity zakaz używania telefonów komórkowych (takie warunki byłyby chyba trudne do przyjęcia dla naszych uczniów!?). Ciekawostką jest fakt, że wiedza, doświadczenie i umiejętności pracowników identyfikowane były za pomocą noszonych przez nich koszulek w różnych kolorach. Najwyższy poziom „wtajemniczenia” oznaczał kolor zielony. Trzeba przyznać, że już po wstępnym zapoznaniu z metodami i technologią wytwarzania produktu, byliśmy przekonani, że firma prezentuje najwyższy poziom organizacji i wyjątkową kulturę pracy, czego efektem są wysoka wydajność pracowników i jakość produktów.

 

W trakcie oglądania przedsiębiorstwa uczniowie i opiekunowie zadawali szereg pytań. Szczególnie interesowały ich kwestie warunków zatrudnienia (niezbędne wykształcenie i zarobki). Dowiedzieli się również, że zakład prężnie się rozwija i potrzebuje wielu nowych pracowników. Firma Philips w Pile jest otwarta również na współpracę ze szkołami średnimi i uczelniami wyższymi. Chętnie organizuje także praktyki dla uczniów i studentów kierunków informatycznych i elektronicznych.

 

Okazuje się więc, że zarówno praca, jak i możliwości rozwoju są w zasięgu ręki. Drodzy uczniowie, nie pozostaje nic, jak tylko brać się do nauki, a sukces zawodowy gwarantowany.

 

Ryszard Krzęćko, wychowawca kl. 2A TZ

Przeczytano: 473 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: