Aktualności

20 kwietnia 2018 10:11 | Aktualności

PLUSY I MINUSY CZŁONKOSTWA W UE

 

 

 

 

W piątek 24 marca Zespół Szkół gościł europosła pana Dariusza Rosatiego. Było to wydarzenie warte uwagi uczniów, gdyż na wstępie spotkania pan Rosati podkreślił, że to obecna młodzież jest przyszłością Unii Europejskiej i całej Europy.

 

Mieliśmy okazję wysłuchać wykładu o znaczeniu Unii Europejskiej. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że wiele decyzji o rozwoju Polski zapada w Brukseli. Profesor wspomniał o tym, jak wyglądały codzienne życie i transport w Polsce przed 2004 rokiem i co się w tym zakresie zmieniło na przestrzeni lat. Cały czas jako państwo rozwijamy się, czego przykładem jest nasza szkoła, która nie tylko została wyremontowana, ale również zyskała nowoczesne wyposażenie i rozbudowywuje się dzięki funduszom UE. W trakcie spotkania poruszona została także kwestia bezpieczeństwa. W wyniku jedności europejskiej na naszym kontynencie już od ponad 70 lat panuje pokój. Pan Rosati powiedział również, że Unia jest dla nas dużym wsparciem finansowym i pozwoliła Polsce stać się państwem zachodnim.

 

img_3225.jpg

 

Razem z uczniami pan Dariusz Rosati wskazywał plusy i minusy członkostwa w Unii Europejskiej. Mieliśmy także możliwość wypowiedzenia własnych spostrzeżeń na temat trwałości sojuszu państw unijnych. Całe spotkanie oceniam jako wartościowe i przydatne. Uważam, że tego typu akcje powinny mieć miejsce często, gdyż jest to jeden ze sposobów walki z ogromnym problemem, jakim jest bierność młodych obywateli wobec spraw państwowych.

 

Michał Stefanowski, kl. 3b LO

 

Po spotkaniu ogólnym z młodzieżą uczniowie (Gabriela Prygiel i Kacper Leszczyński) przeprowadzili z panem Dariuszem Rosatim wywiad, który można przeczytać w 39. numerze naszej gazety „Pewniak”.

Przeczytano: 250 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: