Aktualności

23 kwietnia 2018 14:21 | Aktualności

XI KONKURS GEOGRAFICZNO-NAUTOLOGICZNY

 

 

 

 

W sobotę, 7 kwietnia 2018 roku z pierwszymi, porannymi promieniami słońca rozpoczął się długo wyczekiwany ciepły, wiosenny weekend. Tęskniliśmy za tym przez wiele zimowych tygodni. Dlatego z tym większą radością młodzież i dorośli korzystali z pogody.  Byli z pewnością tacy, którzy zwyczajnie odsypiali pracowity tydzień. Myślę jednak, że zdecydowana większość udała się na wycieczki rowerowe, piesze wędrówki. Część postanowiła również rozpocząć wiosenne porządki na ogródkach. Słowem – wypoczynek, rekreacja i totalny luz.

 

Jednak w ten piękny poranek czterech uczniów naszej szkoły miało zupełnie inne plany :)

 

O 7.45 zamiast na rowerach siedzieliśmy w pojeździe mechanicznym, który przemieścił nas do stolicy województwa zachodniopomorskiego. Dlaczego?

 

Ponieważ właśnie w sobotę, w auli im. prof. Łaskiego w Akademii Morskiej w Szczecinie odbył się XI KONKURS GEOGRAFICZNO – NAUTOLIGICZNY. Współorganizatorem zawodów było Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

 

img_20180407_100104.jpg

 

Wymagany zakres wiedzy obejmował rozszerzone programy nauczania geografii w szkołach ponadgimnazjalnych oraz wiedzę z zakresu nautologii tj. nauki o rozwoju żeglugi, jej historii i związanych z nią dziedzinach pokrewnych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, składającego się z 40 pytań w ciągu 90 minut.

 

Tradycyjnie, jak co roku w zawodach udział wzięło czterech uczniów Zespołu Szkół
im. T. Kościuszki w Łobzie. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Rapacz (IIIb), Mateusz Reksa (IIIb), Wojtek Iwaniak (IIIb) oraz Szymon Martula (IIIb).

 

img_20180407_100427.jpg

 

Tegoroczny konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością wśród uczniów województwa zachodniopomorskiego. Do zmagań przystąpiło 84 miłośników geografii ze Szczecina, Stargardu, Kołobrzegu, Nowogardu, Szczecinka, Reska, Darłowa, Świdwina, Chojny i oczywiście Łobza. Wśród uczestników znaleźli się również przedstawiciele tzw. renomowanych szczecińskich liceów: XIII LO i IILO.

 

Jednocześnie należy podkreślić wysoki poziom zawodów i bardzo wyrównaną walkę. Zwycięzca zdobył 32 punkty.  Najlepszy wynik w grupie naszych reprezentantów osiągnął Mateusz Reksa. Uzyskał 24 punkty co dało mu 27 miejsce w województwie. Jak wyrównana była walka niech świadczy fakt, iż do miejsca 9, gwarantującego tytuł laureata konkursu Mateuszowi zabrakło zaledwie 3 punkty, a taksą sam liczbę punktów (24) uzyskało aż 6 uczniów!

 

Pozostali reprezentanci zajęli odpowiednio: 34 miejsce w województwie - Michał Rapacz, 50 – Wojtek Iwaniak oraz 57 – Szymon Martula.

Bawiliśmy się świetnie realizując swoje pasje, efektywnie wykorzystaliśmy wolny czas i poczyniliśmy kolejny krok do osiągnięcia lepszego wyniku z egzaminu maturalnego z geografii :)


Uczestnicy konkursu i Marcin Łukasik

Przeczytano: 283 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: