Aktualności

09 maja 2018 15:41 | Aktualności

FINAŁ WOJEWÓDZKI OKR

 

 

 

 

Ostatni weekend kwietnia grupa naszych uczniów spędziła w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie na scenie Sali Kameralnej Opery na Zamku odbywał się wojewódzki finał 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W sobotę (28 kwietnia) Gabriela Prygiel (2a), Marta Wójtowicz (1b) i Maja Dąbrowska (1b) reprezentowały Zespół Szkół w Łobzie w kategorii recytacja, w której wystąpiło łącznie ok. 30 laureatów etapu powiatowego. Następnego dnia (w niedzielę) Patrycja Szwarczewska (2a) wraz z Arturem Hnatem (autorem muzyki i aranżacji) wzięła udział w kategorii poezja śpiewana.

 

Konkurencja zaprezentowała się na bardzo wysokim poziomie. Jury wytypowało jedną finalistkę, która przeszła do etapu ogólnopolskiego i troje laureatów, wśród których  znalazłam się ja. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w tym konkursie. Miałam możliwość podzielić się z ludźmi swoim talentem i posłuchać ciekawych rad na temat dalszej pracy nad poezją śpiewaną. Już od dzisiaj razem z Arturem szukamy inspiracji, aby w przyszłym roku zaskoczyć jury. (Patrycja Szwarczewska)

 

Z perspektywy kompozytora i akompaniatora czułem szczególnie wielką odpowiedzialność. Z jednej strony mogłem pomylić się, grając na żywo na fortepianie i gitarze, a z drugiej - moje kompozycje mogły się nie spodobać jury. Jednak wszystko poszło dobrze i zostaliśmy laureatami. Sam konkurs był prestiżowy i dobrze zorganizowany. (Artur Hnat)

 

Wszystkie nasze uczennice zaprezentowały się pięknie na scenie i mimo że nagrodzono tylko Patrycję, trzymam kciuki za rozwój ich pasji i talentu oraz udane starty w kolejnych konkursach.

 

 

Anna Boguszewska-Wąsowicz, nauczycielka j. polskiego

 

Jedną z kompozycji naszej laureatki (do tekstu Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej) można usłyszeć tutaj: https://1drv.ms/v/s!Ao8D5KXxTAZuabVn8JyDoKTSf7k

Przeczytano: 440 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: