Aktualności

11 maja 2018 13:25 | Aktualności

„APOLONIUSZ” I „KANGUR” - MATEMATYCZNE SUKCESY UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ IM. T. KOŚCIUSZKI W ŁOBZIE

 

 

 

Grecy mieli Apoloniusza, Euklidesa i Archimedesa - swoich wielkich matematyków, którzy żyli i kształcili się w starożytnej Aleksandrii. My mamy naszych mistrzów: Natalię, Sandrę, Dawida i Mikołaja, którzy swoją wiedzę i umiejętności zdobywają w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie, uczęszczając do klas z rozszerzoną matematyką.

Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że w rywalizacji z rówieśnikami w kraju zdobywają czołowe miejsca.

 

Dawid Kamiński (kl. 3a) zajął 2. miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Apoloniusz - zakres rozszerzony”.

 

Natalia Kościukiewicz (kl. 3a) zajęła 2. miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Apoloniusz - zakres podstawowy”.

 

Sandra Kobylska (kl. 3a) zajęła 3. miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Apoloniusz - zakres podstawowy”.

 

Mikołaj Ciemnoczołowski (kl. 2a) zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2018”.

 

Są to uczniowie, którzy pasjonują się „królową nauk”, mają ogromną wiedzę i umiejętności matematyczne, abstrakcyjnie i logicznie myślą, ale przede wszystkim pracowali na swoje sukcesy systematycznie, sumiennie rozwiązując mnóstwo ciekawych zadań nie tylko na lekcjach matematyki, ale także na zajęciach koła matematycznego i samodzielnie w domu. Ich dociekliwość, spostrzegawczość, oryginalne pomysły rozwiązania różnorodnych problemów matematycznych inspirują także mnie do ciągłego odkrywania bogactwa i piękna matematyki. Jestem bardzo dumna z moich uczniów. Gratuluję im i ich rodzicom tych znaczących sukcesów. Życzę, żeby nadal wyzwalali swoją aktywność twórczą i potęgowali pasję matematyki.

Jesteście matematycznymi perfekcjonistami!Mirosława Parzygnat, nauczycielka matematyki

w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

Przeczytano: 469 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: