Aktualności

17 maja 2018 12:49 | Aktualności

PRZYSZŁOŚĆ W ENERGII ODNAWIALNEJ – UCZNIOWIE TECHNIKUM NA TARGACH GREENPOWER

 

 

 

 

26 kwietnia dwudziestu ośmiu uczniów Zespołu Szkół kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wraz z opiekunami (Anną Rabiejewską, Małgorzatą Konstantą i Robertem Jaremką) wzięli udział w Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej GreenPower 2018 w Poznaniu. Targi trwały od 23 kwietnia, a ich czwarty dzień był skierowany do studentów i uczniów zainteresowanych branżą OZE.

 

Targi to impreza, która gromadzi w jednym miejscu i czasie przedstawicieli wszystkich sektorów OZE. Ekspozycje obejmowały produkty, usługi i rozwiązania z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy, biopaliw, elektromobilności oraz energooszczędnych technologii. Były także okazją do szukania inwestorów i przekonywania społeczeństwa do stosowania odnawialnych źródeł energii, a tym samym inwestowania w ochronę środowiska.

 

Targi GreenPower 2018 przyciągnęły wielu wystawców, którzy prezentowali nowoczesne rozwiązania i tendencje rozwojowe branży. Naszą największą uwagę przykuło stoisko związane z elektryką. Tam mogliśmy zobaczyć robota, który potrafi tańczyć, śpiewać i mówić w trzech językach (angielskim, chińskim i polskim). Mieliśmy również okazję podziwiać pokaz dronów. Obserwując targi, można było się przekonać, że wybrany przez nas kierunek kształcenia ma szerokie zastosowanie w motoryzacji, np. w produkcji samochodów ekologicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także ekspozycja firmy Viessman specjalizującej się w systemach grzewczych. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających targi były organizowane przez różne firmy konkursy i rozdawane za udział w nich gadżety.

 

Pomimo długiej, ponadczterogodzinnej podróży, nikt nie narzekał na nudę. Czas wypełnialiśmy rozmowami, muzyką i śpiewem. Udział w targach to dla nas nowe i cenne doświadczenie. Poszerzyliśmy wiedzę o nowoczesnych technologiach, uświadomiliśmy sobie, przed jakimi wyzwaniami i możliwościami stoi branża OZE oraz poznaliśmy technologie, które już niedługo mogą zdominować rynek.

 

Mateusz Kuklis, kl. 2A TZ

Przeczytano: 402 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: