Aktualności

28 maja 2018 11:01 | Aktualności

POZNAJ SWÓJ KRAJ…

 

 

 

 

23 maja redakcja „Pewniaka” (Kacper Leszczyński, Karolina Kornak, Julia Popiela i Barbara Król) uczestniczyła w  Węgorzynie w warsztatach dziennikarskich dla redakcji gazet szkolnych, które zorganizowały nauczycielki Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego, pani Barbara Krzęćko i  Anna Kamińska.

 

ezgifcomresize.gif

 

Zajęcia dotyczyły edukacji regionalnej oraz podsumowania konkursu literackiego „Moja Mała Ojczyzna”. Każda redakcja miała okazję zaprezentować swoją gazetę szkolną i opowiedzieć o pracy dziennikarskiej. My pochwaliliśmy się m.in. wywiadem z europosłem Dariuszem Rosatim i wolontariatem w straży pożarnej. Potem, o godzinie 10:00, przejechaliśmy autokarem do Kraśnika, gdzie poznaliśmy zabytkowy kościół i historię założycieli. Następnie zwiedziliśmy ruiny pałacu w Kąkolewicach i Lesięcinie. Wszyscy byliśmy zaskoczeni tym, jak czas w zawrotnym tempie działa na niekorzyść zabytków, które nie mają właściciela.

 

Wróciliśmy z warsztatów z głową pełną wrażeń i wiedzy o najbliższej okolicy. O szczegółach będzie można przeczytać w „Pewniaku”.

 

Barbara Król, opiekun gazety „Pewniak”

Przeczytano: 730 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: