Aktualności

08 czerwca 2018 10:05 | Aktualności

SIATKARZE DLA HOSPICJUM

 

 

 

 

To już dziewiąta edycja Meczu Gwiazd i jedenasty rok działalności na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych. W tym roku celem akcji była zbiórka pieniędzy na samochód do przewożenia podopiecznych oraz sprzęt ratujący życie małym dzieciom.

 

My też tam byliśmy. 26 maja z inicjatywy Barbary Smolskiej-Nazarek i Ryszarda Krzęćki odbył się wyjazd do Netto Areny w Szczecinie na Mecz Gwiazd - Siatkarze dla Hospicjum. Łobez reprezentowała grupa 14 osób. Wśród nas byli zarówno uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Łobzie, jak też mieszkańcy naszej gminy. Wszystkim uczestnikom wyjazdu przyświecała idea pomocy niepełnosprawnym ze szczecińskiego hospicjum. Jednocześnie mogliśmy podziwiać gwiazdy piłki siatkowej, które grają na co dzień na parkietach Plus Ligi.

 

Impreza przebiegała wyjątkowo dynamicznie i raczej nikt w hali nie mógł się nudzić. Poszczególne sety meczu zostały przeplecione licznymi konkursami i zabawami (np. meksykańska fala kibiców, kiss kamera, występy czirliderek, łapanie wystrzeliwanych pod ciśnieniem ze specjalnej tuby zrolowanych okazjonalnych koszulek). Po zakończeniu rozgrywek przyszedł czas na walkę o zdobycie jak największej liczby autografów (podobno pani Barbara Smolska-Nazarek ma ich 14) i fotek z gwiazdami sportu.

 

Ryszard Krzęćko, nauczyciel historii

Przeczytano: 752 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: