Aktualności

14 czerwca 2018 23:16 | Aktualności

TAJNIKI HOTELARSTWA

 

 

 

 

Tradycją szkoły stało się zapraszanie uczniów klas trzecich ze wszystkich szkół gimnazjalnych powiatu łobeskiego na wycieczkę zawodoznawczą. W tym roku szkolnym 28 maja wspólnie z grupą przyszłych techników OZE grupa dziewcząt pojechała poznać tajniki zawodu technik hotelarstwa do czterogwiazdkowego hotelu Dana w Szczecinie.

 

Po obiekcie oprowadził nas specjalista od marketingu pan Rafał Zaweracz. Uczennice obejrzały pokoje hotelowe: dwuosobowy i typu studio, sale konferencyjne, hotelowe SPA, lobby hotelowe i restaurację. Mogły dowiedzieć się, na czym polega praca recepcjonisty i pokojowej. W czasie zwiedzania młodzież pytała o wszystkie aspekty funkcjonowania hotelu i pracy w nim, a szczególnie o możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły i predyspozycje potrzebne w tym zawodzie.

 

Nasz gospodarz, dla którego praca w hotelu to pasja, rozwiał wszelkie wątpliwości. Powiedział, że jeżeli ktoś lubi ludzi i  jednocześnie nie znosi monotonii w pracy, powinien pomyśleć o tym zawodzie. Radził rozpocząć naukę w technikum, które zagwarantuje niezbędne przygotowanie zawodowe, dobre praktyki, a przede wszystkim możliwość nauki języka obcego na wysokim poziomie, ponieważ jest to niezbędne w pracy. To wszystko zaowocuje szansą na zatrudnienie w hotelach w Polsce i za granicą.

 

Jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w klasie technik hotelarstwa zapraszam więc do naszej szkoły, która dysponuje nową i nowoczesną bazą do nauki tego zawodu. Pracy w recepcji nauczycie się w pracowni hotelarskiej. Jak „kupić serce gościa”, dowiecie się na zajęciach praktycznych w pracowni gastronomicznej. Nawet profesjonalne sprzątanie nie będzie dla was żadną tajemnicą dzięki naszemu nowemu przyszkolnemu hotelikowi.

 

Joanna Krzywańska, nauczycielka przedmiotów zawodowych

 

Przeczytano: 688 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: