Aktualności

18 czerwca 2018 14:22 | Aktualności

A PO CO DO STAROSTWA?

 

 

 

 

11 czerwca br. spotkaliśmy się z pracownikami Starostwa Powiatowego w Łobzie. Przywitał nas pan starosta – Paweł Marek. Zdradził nam informacje o drodze, jaką musiał przejść, aby zostać starostą. Pan Marek stał się naszym przewodnikiem po budynku starostwa.

 

Podczas wizyty odwiedziliśmy gabinet, w którym pracuje. Przywitała nas również pani wicestarosta Grażyna Karpowicz. Następnie obejrzeć mogliśmy Wydział Finansów, gdzie urzęduje pani skarbnik i księgowe. Odwiedziliśmy też miejsce pracy informatyków oraz geodetów i kartografów. W Wydziale Architektury i Budownictwa poznaliśmy skrócone procedury i wymagania potrzebne do budowy domu. Dowiedzieliśmy się, że zrobione prawo jazdy odebrać możemy w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa. Wydział Oświaty i Kultury wzbogacił nas o informacje dotyczące nadzoru m.in. nad naszą szkołą. Rzeczniczka Konsumentów poświęciła swój czas, aby wyjaśnić nam zasady dotyczące zakupów i zwrotów towarów. Pracownicy Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu poinformowali nas, że to oni odpowiedzialni są m. in. za organizację różnych imprez powiatowych.

 

Na koniec dowiedzieliśmy się, że w Starostwie można zgłosić się na staże, które proponowane są dla absolwentów szkoły i studentów. Krótką, choć ciekawą wizytę zakończyliśmy wspólnym zdjęciem z panem Starostą.

Oliwia Łozowska, uczennica kl. 2a LO

Przeczytano: 697 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: