Aktualności

24 września 2018 23:32 | Aktualności

SZCZECIŃSKI SALON MATURZYSTÓW 2018

 

 

 

 

Salon Maturzystów Perspektywy 2018 to największa w Polsce kampania informacyjna dla uczniów klas maturalnych. Wydarzenie ma wieloletnią tradycję i cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem młodzieży planującej dalsze kroki na ścieżce edukacyjnej. Jego celem jest ułatwienie jej wyboru uczelni i dodatkowych przedmiotów do zdawania na maturze w maju 2019 r.

 

19 września 2018 r. uczniowie klasy 3a i 3b liceum oraz 4A technikum pod opieką pani Renaty Schmidt, Barbary Król i Mirosławy Parzygnat odwiedzili Szczeciński Salon Maturzystów zorganizowany na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Młodzież uczestniczyła w wykładach prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, w trakcie których mogła uzyskać wiele cennych porad i informacji na temat zasad oceniania egzaminów maturalnych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, wybierając z licznych propozycji przedmiotowych. Ponadto maturzyści odwiedzili stoiska kilkunastu uczelni, które prezentowały swoją ofertę. Przyszłych kandydatów na studia oczekiwali przedstawiciele wyższych uczelni ze Szczecina, Poznania i Wrocławia. Uczniowie mogli nie tylko uzyskać informacje na temat interesujących ich kierunków kształcenia, ale także porozmawiać z przedstawicielami szkół wyższych, dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji, warunkach studiowania, perspektywach zatrudnienia. Reprezentanci każdej uczelni w inny sposób próbowali przekonać maturzystów, żeby edukację kontynuowali w murach właśnie ich uczelni.

 

Wyjazd był okazją do usystematyzowania wiedzy, ale także impulsem do dokonywania przemyślanych decyzji przy składaniu deklaracji maturalnych. Uzyskane informacje pozwolą wybrać właściwe przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Każdy maturzysta powinien mieć świadomość, że ich wybór należy ściśle powiązać z wymaganiami rekrutacyjnymi stawianymi przez uczelnie wyższe.

 

Renata Schmidt, doradca zawodowy

 

Przeczytano: 613 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: