Aktualności

01 października 2018 13:19 | Aktualności

KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI ETWINNING

 

 

 

 

W ubiegłym roku szkolnym obecni maturzyści z klasy 3a i 3b LO w trakcie zajęć z języka niemieckiego mieli możliwość realizowania projektu eTwinning pod nazwą Kommunikation und Kooperation im Team auf einen Klick. Przez prawie cały rok szkolny uczniowie współpracowali z młodzieżą z Włoch, Słowacji, Finlandii i Belgii, porozumiewając się w języku niemieckim, planując działania i realizując założone cele.

 zdj_1.jpg

Nasza praca została doceniona przez Krajowe Biuro eTwinning. Aby otrzymać nagrodę, należało spełnić sześć kryteriów merytorycznych. Zdaniem Krajowego Biura eTwinning nasz projekt okazał się kreatywny i innowacyjny, ponieważ zajmowaliśmy się zagadnieniami, które były zintegrowane z programem nauczania. Udowodniliśmy, że potrafimy współpracować z kolegami i nauczycielami z innych krajów. Komunikowanie się, planowanie i realizacja określonych w projekcie zadań nie sprawiały nam kłopotu, ponieważ wykorzystywaliśmy w tym celu platformę twinspace i nowoczesne technologie. Staraliśmy się dokumentować wszystko, co robimy i na bieżąco prezentować rezultaty naszych wspólnych prac. Cały projekt podsumowaliśmy, tworząc i publikując film, prezentację dla rodziców, artykuł do szkolnej gazety oraz przygotowując wystawę na szkolnym korytarzu.

 

 zdj2.jpg

 

Pracując nad projektem sami zauważyliśmy wiele korzyści, które nam  przynosi. Niemniej jednak uznanie przez Krajowe Biuro eTwinning całorocznej pracy cieszy nas ogromnie. Czujemy się wyróżnieni i dowartościowani, a także mamy większą motywację do prowadzenia kolejnych działań. Krajowa Odznaka Jakości jest przecież publicznym potwierdzeniem zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartości na współpracę europejską.

 

Małgorzata Wojciechowska, opiekunka projektu,

nauczycielka j. niemieckiego w Zespole Szkół w Łobzie

Przeczytano: 373 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: