Aktualności

10 października 2018 00:25 | Aktualności

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

 

 

 

 

LINK do wszystkich zdjęć.

 

28 września w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Zawodowego oraz Branżowej Szkoły I stopnia dokonali aktu ślubowania.

 

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnów, po trzech przedstawicieli z każdej klasy wyszło na środek sali. Pani Dyrektor Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie Jolanta Manowiec odczytała rotę ślubowania a uczniowie, jako przedstawiciele grona pierwszoklasistów, uroczyście powtarzali: „ślubuję”, „przyrzekam” , „zobowiązuję się”. Zaraz po tym uroczystym akcie miało miejsce następne ślubowanie. Tym razem na środek sali wyszedł Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Łobzie mł. bryg. mgr inż. Jarosław Tomczyk i odczytał rotę ślubowania klasy mundurowej o profilu strażackim.

 

Po zakończeniu części oficjalnej klasy pierwsze wzięły udział w konkursie wiedzy o życiu szkoły. Jego pierwsza część dotyczyła znajomości hymnu Zespołu Szkół. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem. Druga część konkursu przysporzyła młodzieży więcej trudności, ponieważ pytania związane były głównie z nauczycielami uczącymi w naszej szkole. W przerwie między I i II częścią zmagań talentem wokalnym popisała się uczennica klasy 1a LO Wiktoria Regulska, wykonując piosenkę Edyty Geppert „Szukaj mnie”. Na koniec uroczystości uczniowie klasy 2A TZ wraz ze swoim wychowawcą panem Robertem Jaremką wystąpili w krótkiej scence kabaretowej z życia szkoły.  

 

Robert Jaremko, koordynator uroczystości

w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

Przeczytano: 794 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: