Aktualności

11 października 2018 13:58 | Aktualności

PONAD 4000 KM W NOGACH

 

 

 

 

W ostatnich dniach września młodzież Zespołu Szkół w Łobzie uczestniczyła  w  Europejskim Tygodniu Sportu. Taka akcja propagująca aktywne spędzanie czasu wolnego znalazła zwolenników w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami postanowili pobić rekord przebiegniętych lub przemaszerowanych kilometrów.

 

Pierwotnie cała zabawa miała odbyć na świeżym powietrzu, jednak nasze plany pokrzyżowała kiepska aura. Na szczęście młodzież nie poddała się pogodzie i postanowiła pobić rekord na szkolnych rowerach stacjonarnych i bieżniach. Od poniedziałku do piątku na lekcjach wychowania fizycznego dziewczęta i chłopcy przejechali 3808 km (w tym nauczycielki 140 km) i przebiegli 223 km. Osiągnięte wyniki są nowym rekordem szkoły!

 

Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Sportu były igrzyska, podczas których pierwszoklasiści rywalizowali ze sobą w jedenastu konkurencjach (m.in. warcaby, ringo, tenis stołowy, piłka nożna, przeciąganie liny, skoki przez kręconą linę). Po blisko dwóch godzinach zmagań najlepsi okazali się uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia, którzy o dwie dziesiąte punktu wyprzedzili techników z klasy 1A. W tym samym czasie, kiedy uczniowie klas pierwszych walczyli w hali, ich starsi koledzy uczestniczyli w rajdzie rowerowym doliną Regi, pokonując ponad dziesięć kilometrów.

 

20180928_133600_resize.jpg

 

Nad całością sportowych zmagań czuwali: Bożena Kordyl, Ewa Łukasik i Mariusz Włodarz, którzy serdecznie dziękują uczniom i nauczycielom za włączenie się w sportową zabawę.

 

 

Mariusz Włodarz,

nauczyciel Zespołu Szkół

im. T. Kościuszki w Łobzie

Przeczytano: 621 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: